Kandydat Konfederacji zatrzymany przez policję

Opublikowano: 12.09.2023 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2331

Łukasz Potyrała, kandydat Konfederacji w wyborach do Sejmu, został zatrzymany przez policję. Powód? Zapraszał na publiczne palenie „jointa”. Te przebadała policja i wykryła THC, ale jeszcze nie wie, w jakiej ilości.

Potyrała wspólne palenie „jointa” chciał zorganizować na bulwarach w Szczecinie. „Nie chcąc żadnych kłopotów, tak by wszystko było zgodnie z prawem, zgłosiłem do Urzędu Miasta zgromadzenie. Miasto poinformowało policję, która skontaktowała się ze mną, a ja poinformowałem, czym zamierzam częstować” – relacjonuje.

Substancją zawartą w „blancie” miała być legalna marihuana CBD. Wydarzenie, nazwane „Blancior z Potyrałą”, nie doszło jednak do skutku. Na miejscu zjawiła się policja.

Policyjny technik przebadał próbki posiadane przez Potyrałę i wykrył w nich THC. Wg polskiego prawa zawartość THC nie może przekraczać 0,2 proc. Ile było THC, tego policja nie wie. Wykażą to dopiero szczegółowe badania w laboratorium. Działacz Konfederacji mówi, że śladowe ilości THC znajdują się zawsze, ale jest przekonany, że dozwolonej normy nie przekroczył.

W każdym razie Potyrałę zatrzymano. Przeszukano jego samochód, a następnie mieszkanie. Policyjne czynności z udziałem kandydata w wyborach do Sejmu trwały niemal osiem godzin. Gdy będą dokładne wyniki, organy ścigania zdecydują o dalszych losach Potyrały.

„Nigdy nie szukałem zwady z policją. Nie wolno robić nielegalnych rzeczy, dlatego chciałem, by wszystko odbyło się w zgodzie z prawem. Jeżeli chodzi o policję, miałem wcześniej do czynienia jedynie z drogówką. Choć wiedziałem, że nie posiadam nic nielegalnego, to mimo wszystko czułem się jak narkotykowy przestępca. Kajdanki na rękach, przeszukania, przesłuchanie i ogrom związanego z tym stresu, przez który nie mogłem zasnąć jeszcze do 4 rano…” – opisuje zdarzenie Potyrała.

Napisał też krótką wiadomość do wszystkich, którzy chcieli wspólnie zapalić „jointa”.

„Tu miał być blancior dla Ciebie… Jesteś zawiedziony/a? Ja również. Zakupiłem sporą ilość, nakręciłem sporo blantów, dopełniłem formalności, włożyłem w ten projekt sporo pracy i pieniędzy. Próbowałem do końca. Niestety, okazuje się, że nie mogę poczęstować Cię blantem, nawet z całkowicie legalnego CBD… Państwo polskie traktuje Cię jak dziecko. Wg prawa nie jesteś na tyle odpowiedzialny/a, aby poczęstować się skręconym przeze mnie blantem. Państwo opiekuńcze musi wziąć za Ciebie odpowiedzialność, dlatego nie możesz pić, jeść i palić czego chcesz. W zasadzie nie mogę Cię nawet legalnie poczęstować skręconym przez siebie papierosem. Przecież bez kontroli Sanepidu i bez złodziejskiej ręki Urzędu Skarbowego zrobisz sobie krzywdę. To wszystko dla Twojego dobra… Dziękuję Ci, że jesteś. Widzisz, jak wygląda sytuacja. Stań ze mną do walki o wolność! Głęboko wierzę, że przywrócimy normalność!” – pisze Potyrała.

Autorstwo: KM
Źródło: NCzas.com


TAGI: , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Szurnięty Mędrzec 13.09.2023 05:21

    Gość specjalnie rozkręcił dramę, ale nie pochwalam i nie potępiam

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.