Polityczne aresztowanie Jacka Międlara na czas marszu

Opublikowano: 12.11.2022 | Kategorie: Prawo, Publikacje WM, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2086

Jacek Międlar organizator marszu „Polak w Polsce gospodarzem” został zatrzymany prewencyjnie przez policję we Wrocławiu, aby nie mógł wziąć z nim udziału.

Jak pisze portal NCzas.com, „policja zatrzymała w piątek Jacka Międlara, byłego księdza, jednego z organizatorów wrocławskiego Marszu Niepodległości, który w piątek wieczorem ma przejść ulicami Wrocławia. Jak przekazał w piątek PAP rzecznik dolnośląskiej policji Łukasz Dutkowiak, Międlar został zatrzymany w piątek we Wrocławiu”. „Policjanci, mając na uwadze bieżące ustalenia i informacje o mogących wystąpić zagrożeniach, na podstawie art. 15 punkt 1 ustęp 3 Ustawy o Policji, podjęli decyzję o zatrzymaniu Jacka M. Czynności te są obecnie kontynuowane” – poinformował rzecznik Policji Dutkowiak.

Przepis, na który powołuje się policja, głosi, że policja ma prawo zatrzymać osoby „stwarzające w sposób oczywisty bezpośrednie zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzkiego, a także dla mienia”. Nie wiadomo czyjemu życiu zagrażał Jacek Międlar, ale chyba nie było to poważne zagrożenie kryminalne, skoro wieczorem zwrócono mu wolność.

Ach, jaki dziwny zbieg okoliczności, że Jacek Międlar zagrażał bliżej nieokreślonej osobie lub grupie osób akurat 11 listopada, w dniu Święta Niepodległości! Wczoraj i dzisiaj już nikomu nie zagraża? Nie trzeba być Sherlockiem Holmesem by dostrzec, że wygląda to na prewencyjne aresztowanie na zlecenie polityczne.

Autorstwo: Maurycy Hawranek
Wideo: YouTube.com
Na podstawie: NCzas.com
Źródło: WolneMedia.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Janusz 12.11.2022 19:44

    W Polsce najgorzej być polakiem.

  2. kolorowa mysz 12.11.2022 21:46

    Choć raz wrocławska policja zrobiła coś pożytecznego

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.