Jeszcze jeden taki sukces i będzie po nas!

Opublikowano: 14.01.2020 | Kategorie: Polityka, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 1916

Polska od lat jest na arenie międzynarodowej wrogiem Rosji i sami żeśmy taką rolę wybrali. Jaki mamy interes w tym, żeby wszędzie domagać się wobec Rosji sankcji? Jaki mamy interes w blokowaniu rosyjskiego gazu? Jeszcze jeden taki sukces i będzie po nas!

Prezydent Putin w swoim oświadczeniu oskarżył Polskę przedwojenną o wspieranie Hitlera, udział w rozbiorze Czechosłowacji i antysemityzm. Polska – wg prezydenta Rosji – przyczyniła się w ten sposób do wybuchu II wojny.

W odpowiedzi na ostre wystąpienie prezydenta Rosji, swoje oświadczenie wydał premier Mateusz Morawiecki. Przypomniał fakty historyczne i napiętnował kłamstwa Putina. Oświadczenie polskiego premiera zyskało poparcie kilku dyplomatów i przez nasze media zostało okrzyknięte jako sukces. Czy rzeczywiście odnieśliśmy w tej sprawie sukces?

Wypowiedź prezydenta Rosji, przywódcy mocarstwa nuklearnego, odgrywającego ogromną rolę w polityce światowej, tak agresywnie atakująca Polskę oczywiście ma swoją wagę. Trzeba zauważyć jej liczne, międzynarodowe konteksty. Ot choćby fakt wysuwania roszczeń majątkowych środowisk żydowskich wobec Polski. Światowy Kongres Żydów (WJC) od dawna domaga się od nas – idących w setki miliardów dolarów – odszkodowań za tzw. „mienie bezspadkowe”, czyli za to co pozostało po obywatelach polskich, narodowości żydowskiej, zamordowanych w trakcie holokaustu, którzy nie zostawili spadkobierców.

W świetle prawa takie odszkodowania są zupełnie bezpodstawne. Kiedy w Stanie Teksas umiera Jan Nowak – Polak i obywatel USA, nie zostawiając spadkobierców, jego majątek przejmuje Stan Teksas, a nie inny Polak – powiedzmy Jan Kowalski.

Mimo że nie ma podstaw prawnych do roszczeń, to szef Światowego Kongresu Żydów Ronald Lauder – wzywa do upokarzania Polski i bojkotowania dopóki nie spełnimy żydowskich roszczeń. Żydowskie żądania podobnie jak i niemiecka polityka historyczna, w ramach której Niemcy próbują umniejszyć swoją rolę w wybuchu II wojny, są – jak uważa to wielu polskich publicystów – przyczyną zmasowanej akcji w światowych mediach, w ramach której obozy zagłady notorycznie nazywane są „polskimi obozami śmierci”. Polska podejmuje działania mające na celu prostować tego typu informacje, ale ciągle pojawiają się nowe tego typu określenia.

W kontekście żydowskich roszczeń wypowiedź prezydenta Rosji, zarzucająca Polsce właśnie antysemityzm, ma ogromne znaczenie. Oto na scenie publicznej znaczący polityk, lider mocarstwa publicznie oskarża Polskę o antysemityzm i przyczynienie się do wywołania II wojny.

Jak myślisz Szanowny Czytelniku – czy tego typu wypowiedź nie zostanie przyjęta z zadowoleniem przez liderów Światowego Kongresu Żydów? Jestem przekonany, że Prezes WJC zaciera ręce. Już nie tylko Kongres i Senat USA uznają żydowskie roszczenia i w ustawie 447 zapowiadają, że Stany będą wywierać na Polskę presję, żeby te miliardy zapłacić, ale w sukurs przychodzi im teraz Rosja.

Czy zatem w tej sytuacji, oświadczenie premiera Morawieckiego prostujące kłamstwa Władimira Putina, mówiące jak było naprawdę jest sukcesem? Czy sukcesem jest to, że ambasador USA w Warszawie Mosbacher na „Twitterze” napomina Putina? Że premier Bułgarii też o tym mówi?

Kiedy słyszę jak nasi „politycy” cieszą się z poparcia dyplomatów, przypomina mi się dowcip jak to Szczepkowi ukradli zegarek w tramwaju, a na drugi dzień cały Lwów mówił, że był on zamieszany w kradzież zegarka.

Jeśli dziś, w 80 lat po wybuchu II wojny, tłumaczenie polskiego premiera, a z nim wielu dyplomatów, że Polska nie była odpowiedzialna za II wojnę światową ktoś może uznawać za „sukces”, to jeszcze jeden taki sukces i będzie po nas.

Sytuacja, w której musimy się tłumaczyć już jest porażką. Putin nas zaatakował oczywiście kłamliwie, ale miał w tym interes. Polska od lat jest na arenie międzynarodowej wrogiem Rosji i sami żeśmy taką rolę wybrali. Jaki mamy interes w tym, żeby wszędzie domagać się wobec Rosji sankcji? Jaki mamy interes w blokowaniu rosyjskiego gazu? Ja nie wiem. Nie wie też minister Czaputowicz, ale pewnie wie Ronald Lauder szef Światowego Kongresu Żydów.

Na razie, po reakcjach naszych sojuszników Macierewicz oświadczył, że nie jesteśmy osamotnieni.

Brawo! W 1939 roku też nie byliśmy sami.

Autorstwo: Janusz Sanocki
Źródło: NEon24.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 12, średnia ocena: 4,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

7
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Wolfman
Użytkownik
Wolfman

Jak ludzie są na tyle “inteligentni” , że dają innym tyle władzy to co się dziwić całemu światowemu “burdelu”.

Maximov
Użytkownik
Maximov

Dlatego prawo głosu nie powinno być powszechne tylko obwarowane zdaniem egzaminu z podstaw prawa, ekonomii i (ogólnie) z WOS-u.
Świadomy obywatel nie będzie tak podatny na propagandę i wpływ mediów oraz będzie podejmował bardziej racjonalne decyzje.

Wolfman
Użytkownik
Wolfman

@Maximov
Prawo głosu powinno być powszechne. Tylko naiwnie napiszę “powinno być wszystko podawane na tacy chłopskim językiem – nie prawniczym bełkotem i bez kłamstw”. Niestety czegoś takiego to ja nawet z filmów sf nie kojarzę.

Maximov
Użytkownik
Maximov

@Wolfman
Nie, prawo głosu nie powinno być powszechne.
Głosować powinny przede wszystkim osoby zorientowane oraz zainteresowane.
Obecnie głosują osoby, które nie znają programów wyborczych swoich partii czyli kierują się tylko przekazem medialnym, a jakiej jest on jakości wszyscy wiemy, lub, co gorsza, prezencją polityka (np. wiele kobiet wybiera prezydenta “bo jest przystojny”).
Bardziej merytorycznie, mniej emocjonalnie a będzie szło ku lepszemu.

Wolfman
Użytkownik
Wolfman

@Maximov
trudno się zgodzić, by tylko mądrzejsi i cwańsi głosowali za tym co im wygodne. Dla reszty, która tyra po 16h na cwanych i nie ma czasu się w to zagłębić nie było możliwości głosowania. Im należy wyłożyć łopatologicznie i też zaczęli by myśleć, ale nie o to przecież chodzi.

Maximov
Użytkownik
Maximov

@Wolfman
Każdy, zaznaczam, każdy może wygospodarować ok. jednej godziny dziennie na podstawową edukację i to wystarczy.
Tylko, że jeśli ktoś woli obejrzeć np. Kiepskich zamiast przeczytać coś wartościowego to sorry, sam jest sobie winien.
W to, że ktoś pracuje po 16 godzin trudno mi uwierzyć, a jeśli nawet to nie jest to powszechne zjawisko tylko jakieś przypadki jednostkowe.
Inną kwestią, że jest to niezgodne z prawem pracy, no chyba że ktoś ciągnie dwa etaty.
Normalni ludzie, umysłowo, nie robią takich rzeczy.
Ci, jak to mówisz “mądrzejsi i cwańsi” byliby w ogromnej mniejszości także dla mnie nie jest to argument.
Podstawową przeszkodą jest lenistwo umysłowe a znam wielu ludzi, którzy choć po podstawówce, pracują normalnie i są w stanie przyswoić sobie podstawową wiedzę prawno-gospodarczą.

Wolfman
Użytkownik
Wolfman

@Maximov
Nikomu poza nimi samymi nie zależy, aby tak właśnie było. Przeglądając artykuły co chwila widać obrazek co tworzy takie społeczeństwo, a nie inne. Potem jednemu się chce, a innemu już nic. Bo jest wyprany przez informacje jakie dostaje w tv. Nie winię ich, żyją w systemie jaki ktoś dla nas tworzy.