Jarosław Kaczyński planuje odejść z rządu

Opublikowano: 19.02.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1381

Według tygodnika „Wprost”, Jarosław Kaczyński pozostanie w rządzie jeszcze tylko kilkanaście dni, do przełomu lutego i marca.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński od dawna zapowiadał, że jego obecność w rządzie, w randze wicepremiera, jest tymczasowa. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami miał odejść z rządu na przełomie 2021 i 2022 roku. Choć nastąpiło małe opóźnienie, to według ustaleń „Wprost”, ta chwila zbliża się wielkimi krokami.

Jak ustalili dziennikarze tygodnika, już na najbliższym posiedzeniu (we wtorek 22 lutego) Rada Ministrów zajmie się ustawą o obronie ojczyzny. „Według naszych informatorów, zaraz potem ustawa trafi na najbliższe posiedzenie Sejmu (które rozpocznie się w środę 23 lutego). To był cel Jarosława Kaczyńskiego – po uchwaleniu tej ustawy dalsze pozostawanie prezesa PiS w rządzie nie jest już konieczne” – pisze „Wprost”.

„Razem z przegłosowaniem ustawy o obronie ojczyzny, jeśli w międzyczasie nie wybuchnie wojna na Ukrainie, Jarosław Kaczyński odejdzie z rządu” – powiedział informator tygodnika.

Źródło: LegaArtis.pl.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Baltazar Bombka 19.02.2022 19:34

    Ustawa o obronie ojczyzny? Czyżby wiernopoddanstwo usraelowi zostało ustawowo wyniesione do rangi oficjalnej doktryny naszego kraju?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.