Japończycy przewidują jak będzie wyglądał świat za 20 lat

Opublikowano: 26.05.2022 | Kategorie: Nauka i technika, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1320

W zakresie rozwoju technologicznego wszystko zmienia się ostatnio bardzo szybko i przeobraża to stale nasze życie. Japońskie Ministerstwo Nauki i Technologii postarało się przewidzieć jak będzie wyglądać nasza niedługa przyszłość i odpowiedzieli na pytanie co będzie możliwe za 20 lat. Na przykład zdaniem Japończyków, już w 2040 roku ludzie będą mieli okazję komunikować się ze swoimi zwierzętami domowymi.

Prognozy ogłoszono oficjalnie 16 czerwca na posiedzeniu Gabinetu Ministrów i stanowią one część oficjalnego przesłania, tak zwanej “Białej Księgi” Ministerstwa Nauki i Technologii. Dokument przedstawia rok 2040 i opisuje świat, w którym nasze prawdziwe życie i rzeczywistość wirtualna zaczną się coraz bardziej łączyć. Wśród autorów dokumentu można zobaczyć laureata Nagrody Nobla, wybitnego chemika Akirę Yoshino.

W przeszłości japońskie ministerstwo również przewidywało przyszłość i 70% prognoz się sprawdziło. Wspomnianą “Białą Księgę” wydają rgularnie od 1970 roku. W 1977 roku przewidzieli telewizory, które można zawiesić na ścianie. A w 1982 roku pojawienie się telefonów komórkowych. Z drugiej strony zapowiadali lek zapobiegający przerzutom raka, który pojawił się w białej księdze w 1977 roku , a przynajmniej oficjalnie, nadal nie powstał.

W tym roku japońskie Ministerstwo Nauki i Technologii ogłosiło 37 prognoz dotyczących naszego życia za 20 lat. Eksperci stwierdzili, że do tego czasu będziemy mieli wspólną ludzką świadomość, która pozwoli nam spróbować potraw, które je inna osoba. Mówili także o zdolności do rozmowy ludzi z psami i kotami. Dzięki rozwojowi rzeczywistości wirtualnej osoby niepełnosprawne będą mogły doświadczyć takich rzeczy jak jazda na nartach.

Dokument mówi również o tym, że cały ciężki sprzęt, którym kierują ludzie w fabrykach i na budowach, prawdopodobnie zostanie zautomatyzowany. Roboty będą uprawiać owoce i warzywa na farmach a także zbierać plony, a drony będą w stanie dostarczyć je do sklepów i domów.

Źródło: InneMedium.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. sga 26.05.2022 16:44

    ja bym tam chcial wiedziec co przewiduja za kilka lat do przodu a nie kilkadziesiat 🙂

  2. AlbertW41 27.05.2022 00:00

    Pogody nie potrafia przewidziec na tydzien a co dopiero za 20 lat. Aby tyle powiedziec nie potrzeba ministerstwa.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.