ISIL zapowiada ustanowienie kalifatu na Bałkanach

Opublikowano: 17.07.2015 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 347

W krajach byłej Jugosławii zawrzało. Państwo Islamskie opublikowało odezwę: “Radujcie się! Bałkany będą kalifatem.”

Na portalu “YouTube” fanatycy z Państwa Islamskiego opublikowali krótki film – przesłanie do narodów Bałkańskich. Islamiści zapowiadają rychłe ustanowienie kalifatu składającego się z Serbii, Chorwacji, Bośni i Hercegowiny, Czarnogóry, Macedonii, Kosowa oraz Albanii.

Niespełna dwuminutowy film przedstawia mapę z naszkicowanymi granicami państw bałkańskich. Począwszy od Serbii, kraje brane są na celownik. Po odgłosie strzału z broni snajperskiej, obszar państwa zostaje zamalowany na czarno i oznaczony godłem Państwa Islamskiego. Prezentacji graficznej towarzyszą śpiewy oraz wypowiadana w języku serbsko-chorwackim odezwa do narodów Bałkanów. Mówiący – najprawdopodobniej rdzenny mieszkaniec Bośni – zwraca się do audytorium w dialekcie używanym przez Boszniaków.

“Radujcie się, o mieszkańcy Bałkanów. Przychodzą dla was lepsze dni. Przychodzą do was muzułmanie. Jesteśmy islamskim kalifatem” – zapowiada. Fanatycy wieszczą upadek demokracji oraz rządy prawa szariatu w Chorwacji. Za to Czarnogóra ma być nowym miejscem dla islamu i jego wiernych – słyszymy w tekście pieśni.

Klip kończy się radą dla prezydenta USA. “Raduj się Obamo, zwycięstwo jest nasze” – mówi głos z filmu. Grafika przedstawia wizerunek prezydenta USA, w którego twarz pada strzał z karabinu snajperskiego.

Nagłośniona przez lokalne media odezwa szaleńców z Państwa Islamskiego wskazuje na radykalizację nastrojów bałkańskich muzułmanów. Problem ten może wkrótce eksplodować, ponieważ żadne z państw regionu nie potrafi zapobiec wstępowaniu swoich obywateli w szeregi dżichadystów. Szacuje się, że w walkach po stronie Państwa Islamskiego uczestniczy kilkuset mieszkańców Bośni i Kosowa. Z drugiej wszakże strony – projekt zaprowadzenia nowego porządku na Bałkanach będzie dla fanatyków spod znaku czarnej flagi i noża trudny do zrealizowana, bowiem muzułmanie praktycznie nie zamieszkują Chorwacji, a w Serbii, Czarnogórze i Macedonii są mniejszością.

Autorstwo: PF
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
agama
Użytkownik

coś do Polski ich nie ciągnie

herstoryk
Gość
herstoryk

A ja wkrótce umieszczę na You Tube film z zapowiedzią utworzenia mojego własnego królestwa w Niderlandach. P. Onufry Zagłoba dał je już co prawda królowi szwedzkiemu, ale nic z tego nie wyszło.