INDECT

Opublikowano: 02.03.2012 | Kategorie: Prawo, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 716

INDECT, czyli Inteligentny system informacyjny wspierający obserwację, wyszukiwanie i detekcję dla celów bezpieczeństwa obywateli w środowisku miejskim. INDECT jest międzynarodowym projektem finansowanym przez UE. Zakłada utworzenie inteligentnego systemu obserwacji i automatycznego wykrywania podejrzanych zachowań lub przemocy w środowisku miejskim.

CO WIEMY?

INDECT jest jednym z największych (jak nie największym tego typu) programów obserwacyjnych, które UE chce wdrożyć na terenie Unii Europejskiej. Poza kontrolą Internetu, INDECT nieprzerwanie będzie „pilnował” także ludzi poruszających się po ulicach miast. Dla porównania zobaczcie pierwszy odcinek serialu “Person of Interest”. Projekt ruszył 1 stycznia 2009 i potrwa to 31 grudnia 2013 roku. Niech nie zdziwi Was fakt, że głównym partnerem projektu jest Komenda Główna Policji.

Początkowy budżet projektu wyniósł około 14,68 milionów (około 60 mln zł) INDECT jest finansowany w ramach „Siódmego Programu Ramowego Komisji Europejskiej” (7PR). Uczestniczą w nim takie kraje jak Austria, Bułgaria, Czechy, Francja, Niemcy, Węgry, Polska, Słowacja, Hiszpania i Wielka Brytania.
INDECT łączy dane z for internetowych, portali społecznościowych, przeglądarek z bazami danych, informacje uzyskane od firm telekomunikacyjnych z kamerami umieszczonymi na ulicach. INDECT jako system opierający się na sztucznej inteligencji będzie w stanie identyfikować ludzi, których widzi dzięki systemowi kamer, kontrolerom będzie podawał kilka możliwości naszych reakcji, które zostaną INDECT wyselekcjonuje na podstawie zaobserwowanych zachowań. System będzie dysponował informacjami o naszych znajomych, rodzinie, miejscu pracy.

INDECT działający w Internecie, będzie go inwigilował przy pomocy wyszukiwarek, portali społecznościowych, for, blogów, sieci P2P. Rozwinięta lingwistyka komputerowa, ma zapewnić systemowi możliwość rozpoznawania i analizowania relacji na podstawie rozmów prowadzonych przez internautów.

OGLĄDACIE “PERSON OF INTEREST”? TO MOŻE NIE BYĆ FIKCJA…

System INDECT ma być szczególnie wyczulony na osoby, które spotykają się w większych grupach, lub przemieszczają się długotrwale po mieście. INDECT będzie katalogował informacje o obserwowanych obiektach, i będzie nadawał im kategorie zagrożenia.

Funkcjonowanie systemu w środowisku miejskim ma opierać się na mobilnym systemie obserwacji w mieście (MUOS), na który składają się drony-latające kamery, które będą ze sobą połączone inteligentnie i autonomicznie. W założeniach projektu, powinny współdziałać ze sobą, by skutecznie śledzić i identyfikować osoby poruszające się po mieście. Kamery będą wykorzystać dane biometryczne z paszportów i dowodów osobistych.

Już 5 września 2001 w raporcie na temat amerykańskiego systemu Echelon znaleziono szereg naruszeń przepisów o ochronie danych. Raport potwierdzał wielokrotne łamanie prywatności i był pierwszym krokiem w kierunku totalitarnego nadzoru nad społeczeństwem na wzór „Roku 1984″ . Z najnowszych raportów jednoznacznie wynika, że system INDECT będzie prowadził do wielu nadużyć przez takie organy jak Policja, służby specjalne , także przez nadmierny wpływ korporacji. Istnieją obawy, że zagrożona jest demokracja.

PIERWSZE MASOWE TESTY INDECT NA EURO 2012

Od początku 2009 roku trwają prace nad projektem. INDECT zostanie włączony podczas EURO 2012 w Polsce i na Ukrainie. Jeżeli się sprawdzi, w 2013 roku zostanie wdrożony w innych krajach Unii Europejskiej. Poszczególne „INDECT-y” z całej Unii zostaną ze sobą połączone. INDECT będzie wiedział co zrobimy, poprzez system kwalifikacji będzie decydował co mieści się w „granicach normalności”, a co nie. Koordynatorzy projektu INDECT uspokajają, że informacje zbierane przez system będą wykorzystywane tylko w sytuacji bezpośrednich zagrożeń i przestępstw.

Opracowanie: Andrzej Wiśniewski
Źródło: Alternatywne Media RP

BIBLIOGRAFIA

1. http://en.wikinews.org/wiki/Listening_to_you_at_last:_EU_plans_to_tap_cell_phones

2. http://www.mediarp.pl/twitter/indect

LEKTURA UZUPEŁNIAJĄCA W “WOLNYCH MEDIACH”

1. http://wolnemedia.net/prawo/czym-jest-indect/

2. http://wolnemedia.net/prawo/system-super-inwigilacji-made-in-poland/

3. http://wolnemedia.net/polityka/ue-pracuje-nad-panoptikonem-xxi-wieku-projekt-indect/

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

11
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
wiara milosc nadzieja
Użytkownik
wiara milosc nadzieja

tzw teoria NWO to smiertelna pułapka : http://zbawieni.com/showthread.php?tid=154

Yogipower
Użytkownik
Yogipower

Obejrzyjcie film o NWO. Polecam.

http://www.youtube.com/watch?v=Hm
HIMSgtIwM&list=FLTi4m78kPDsCUCH_f
iVUVLQ&feature=plcp&context=C3871
bdcPDOEgsToPDskLVgCeUBcTdADDGMyMX
U5Wo

MiB
Użytkownik
MiB

Po części zgadzam się z przedmówcą “wiara miłośc nadzieja” chociaż w swoich przemyśleniach nie opierałem się na biblii…

Skoro wszystko jest dobrze planowane i dużo wcześniej to i prawdopodobnie celowo jest tworzona opozycja… Myślicie, że gdyby wiedzieli, że internet może namieszac im w planach to by dopuścili do powstania globalnej sieci umożliwiającej wolną wymianę informacji i narazili by w ten sposób swoje plany na niepowodzenie? Wątpię… i wątpię też, że nie byli tego świadomi kiedy internet raczkował i mogli go zdusi w zarodku… To wszystko jest zgrabna manipulacja mająca nas zając na jakiś czas…

Osobiście postanowiłem iśc na odwyk od karmienia się tą papką NWO i skupic się na swoim osobistym rozwoju… Wiem, że nie można nikomu ufac kto chce rządzic i kontrolowac innych – to mi wystarczy. Nie muszę się już dalej karmic tym syfem. I wam też polecam takie podejście. Skupianie swojej uwagi na NWO to jak karmienie trola swoją energią.

Pozdrawiam.

Yogipower
Użytkownik
Yogipower

Trzeba uświadamiać ludzi.

Pires
Użytkownik
Pires

Zastanawiam się czy i jak mam walczyć. A może już czas wynieść się z UE i poprosić np Łukaszenkę o azyl. To gówno i tak kiedys jebnie. Pytanie jak wielu będzie musiało zginąć? Sam bym chętnie oddał życie, gdybym wiedział, że to coś zmieni, ale wiem, że nie dlatego nie chcę być bity do końca życia.

Szkoda, że ciemnota w Polsce jest tak duża i że tak mało osób korzysta z alternatywnych źródeł informacji TVNu czy POLSATu. Na szczęście TU są normalni, rozumiejący problem ludzie i jedyną pocieszającą informacją jest to, że ist ich coraz więcej. Zachęcajcie znajomych do czytania WM. Ja to robię codziennie. Admin może być ze mnie dumny:)

Stanlley
Użytkownik

A jeśli NWO już trwa, jeśli to jest zaplanowane – to jaką można mieć pewność że to nie preludium do czegoś jeszcze bardziej zwodniczego?

Pires
Użytkownik
Pires

Pytasz jakbyś nie dowierzał w bajki. NWO to fakt działa od lat! Owszem jest plan. Pytanie czy możemy im go zepsuć. Wierzę, że tak jest, a Ty wyskoczyłeś jak gumka z majtek jakbyś się wczoraj o tym dowiedział. Poczytaj trochę.

Il
Użytkownik

twórcy filmu “Tron” chcą zmienić rzeczywistość według swojego scenariusza?

mamy być “programami” zarządzanymi za pośrednictwem tabletów zakupionych za naszą ciężką fizyczną pracę ? za nasze daniny, podatki?

skorumpowany nierząd polskawy zakupił dla (p)osłów i innych pasożytów nowe technologie wyprodukowane w warunkach niewolniczej pracy:
http://www.pcworld.pl/news/380691/iPady.dla.wszystkich.poslow.html

ci, którzy zakupili te drogie zabawki sprzeniewierzyli w ten sposób część majątku narodowego i muszą zostać za to ukarani.

Po nitce do kłębka.
Czy już wiecie dokładnie kto chce wprowadzić kontrolę i szpiegowanie społeczeństwa?

Il
Użytkownik

15 mln euro ≈ 61 500 000 zł
na stworzenie przestępczego systemu do handlu ludźmi i informacjami o ludziach a część społeczeństwa nie ma kasy na leczenie chorób wywołanych nowoczesnym “postępem” technologicznym.

zasoby ludzkie, kapitał ludzki, wiek produkcyjny – kojarzycie te nazwy?
Uprzedmiotawianie ludzi, robienie ze społeczeństwa tanią siłę zautomatyzowanych półrobotów zdalnie sterowanych telefonami komórkowymi, internetem i programowaniem psychomanipulacyjnym.

Dlatego cały ten system musi zostać zniszczony w najbliższym czasie.
Jak Dawid Goliata tak te wszystkie kamery, drony itp można strącić kamieniami, procami, “trąbami jeryhońskimi”, spalić zwierciadłami jak Archimedes rzymskie statki itp
http://www.focus.pl/historia/artykuly/zobacz/publikacje/projekt-archimedes/nc/1/do-druku/1/

Może zrobimy eksperyment i zorganizujemy niby spontaniczne spotkanie setek (a może tysięcy) osób i z pomocą luster tworząc w słoneczną pogodę gigantyczne zwierciadło wypróbujemy archimedesowy pomysł w celu spalenia jakiejś kamery lub przeciwko jakiemuś dronowi ?

Pires
Użytkownik
Pires

Pomysł z lustrem mnie rozbawił bo jest niemożliwe, żeby większa grupka poszła na strajk, a co dopiero mówić o takim przedsięwzięciu, ale to nie znaczy, że się śmieję z Ciebie Il. Podziwiam Twój optymizm i wyjątkowe pomysły.

Link od Ila jest wersją do druku. Podaję poprawiony link dla zainteresowanych http://www.focus.pl/historia/artykuly/zobacz/publikacje/projekt-archimedes/

Il
Użytkownik

GMES – satelitarny globalny monitoring niby dla bezpieczeństwa (w rzeczywistości do wykorzystania danych o obywatelach w celach komercyjnych dla finansistów)
Fotografie powierzchni Ziemii z dokładnością do 0,5 metra. Zrobią Ci zdjęcie jak robisz kupę lub siusiu w lesie i przyślą mandat za to, że nie skorzystałeś (-aś) z płatnej sieci kanalizacyjnej :] (to oczywiście żart ale kto wie do czego mogą wykorzystać zdjęcia zrobione z taką dokładnością)

Polskie podatki przeznaczane są niestety również na badania nad kontrolą społeczeństwa.

Widzieliście kiedyś stronę polskawego rządowego biura do spraw kosmosu?
Jeżeli nie to tu adres:
KOSMOS . GOV . PL

Cytat ze strony:
” kosmiczna polityka ” :]
http://www.kosmos.gov.pl/index.php?link=79&sublink=80&group=5&subgroup=16