System INDECT

Opublikowano: 05.02.2013 | Kategorie: Prawo, Publicystyka, Społeczeństwo

Liczba wyświetleń: 1092

Projekt INDECT, którego formalnym celem jest “stworzenie innowacyjnych algorytmów i metod z zakresu informatyki do wykrywania i walki z terroryzmem oraz innymi działaniami przestępczymi”, budzi coraz większe i skrajne emocje. Pojawiają się liczne opinie, że grozi nam inwigilacja na masową skalę. Kamery mają zajrzeć wszędzie – na nasze ulice, do sklepów, domów i komputerów. Dowiedzą się o nas wszystkiego?

Rdzeń systemu INDECT ma pozwalać w czasie rzeczywistym na analizę behawioralną i mapowanie, czego celem na być “wyprodukowanie” algorytmu dla prawdopodobnego przyszłego zachowania. INDECT jest połączeniem wszystkich elementów, które do tej pory zostały wprowadzone w technologiach inwigilacji i “podglądania”, m.in. nadzór wideo, dane biometryczne, GPS, podpięcie do baz danych policji. Projekt ma także zapewnić bezproblemową integrację danych pomiędzy różnymi platformami, aby natychmiast rozpoznać możliwe zagrożenia.

Wynikiem projektu jest wszechogarniająca próba trwania w codziennej obawie zamachu terrorystycznego, gdzie wszyscy są podejrzani, a więc poddani działaniom urządzeń skanujących… W ostatnich dnia Komisja Europejska w imieniu UE dostrzegając te obawy podkreśliła, że “INDECT będzie jedynie włączany do już istniejących systemów nadzoru wideo na małych obszarach, aby lepiej reagować w sytuacjach kryzysowych (takich jak przemoc na dworcach kolejowych, chuligani rzucający przedmiotami itp.). Naszym założeniem nie jest uruchamianie nowych kamer i wdrażanie technik inwigilacji na szeroką skalę”.

Każdy medal ma dwie strony i podobnie jest z INDECT-em. Argumenty UE nie przemawiają do większości zainteresowanych. Wiele organizacji broniących praw człowieka uznaje system INDECT jako “projekt budowy orwellowskiego systemu stałej inwigilacji wszystkich obywateli”. Co ciekawe, krajem pilotażowym (czyli tym, w którym system ma zostać wypróbowany w praktycznym działaniu) jest Polska…

Czy Waszym zdaniem INDECT pogłębi i tak już istniejącą inwigilację społeczeństwa? I dlaczego krajem w którym system zostanie wdrożony po raz pierwszy ma być właśnie Polska?

Autor: Victor Orwellsky
Na podstawie: activistpost, indect-project, telegraph
Źródło: Kod Władzy


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Il 05.02.2013 12:23

    Naród Polski niestety podatny jest na akceptację wynalazków elektronicznych (w tym komputerowych i informatycznych) co widać po ilości odbiorników telewizyjnych i radiowych służących do psychomanipulacji odbiorcami.

    Trwa eksperyment chip’owania ludzi i ich kontroli. Eksperyment współtworzą nowotworotwórcze sieci telefonii komórkowej z chip’owatymi telefonami oraz sieci bankowej finansjery promujące elektroniczne środki płatności.

  2. Il 05.02.2013 12:40

    Administracja Komisji Euro-pejskiej i Unii Euro-pejskiej to pasożytnicze nowotwory biurokratyczno-elektroniczne.

    ko korupcje stadionowe i eurofutbolowe jako pretekst do wprowadzenia finansistowskiej elektronicznej kontroli nad robotnikami, rolnikami i nad resztą społeczenstwa.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.