Huragan Maria uszkodził tamę w Portoryko

Opublikowano: 24.09.2017 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 426

Mimo, że huragan Maria przeszedł już nad Puerto Rico, poziom zagrożenia związanego z jego aktywnością nadal pozostaje wysoki. Teraz problemem jest przeciekająca tama na jeziorze Guajataca, której pęknięcie może wywołać nagłą powódź.

W sumie ewakuacje objęły aż 70 tysięcy mieszkańców. Wybudowana przed 80 laty tama, może nie wytrzymać naporu wody z jeziora, którego tafla wzrosła nagle na skutek potężnych opadów towarzyszących huraganowi. Konstrukcja tamy została z dnia na dzień poddana najpoważniejszemu testowi w jej dziejach.

Władze lokalne określają sytuację z tamą Guajataca jako ekstremalnie niebezpieczną. Nie wiadomo czy pojawiły się jakieś pęknięcia na tamie, ale władze potwierdzają, że doszło do uszkodzenia struktury obiektu. Niektórych mieszkańców zagrożonych obszarów planuje się czasowo przewieść z wyspy na kontynent do USA.

Niestety prognozy pogody nie są sprzyjające i w Puerto Rico spodziewane są kolejne obfite opady. Mogą one dodatkowo podnieść poziom wody w jeziorze, co utrudni stabilizację sytuacji w obrębie jeziora i tamy Guajataca.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o