Huragan Eunice zwiewa ludzi o z chodników w Londynie

Opublikowano: 19.02.2022 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1238

Huragan Eunice dał się we znaki między innymi londyńczykom, a także pasażerom samolotów lądujących na lotniskach w UK. Przy wietrze o prędkości dochodzącej nawet do 122 mil na godzinę ludzie dosłownie przewracali się na ulicach w Londynie.

Wiatr o prędkości 122 mil na godzinę – silniejszy niż ten obserwowany podczas Wielkiej Burzy w 1987 roku – uderzył w piątek w Wielką Brytanię, kiedy to obowiązywały już czerwone alerty wydane przez Met Office. Na Wyspach doszło do poważnych zniszczeń, od prądu zostało odciętych tysiące gospodarstw domowych, służby ratunkowe muszą do tej pory naprawiać poważne szkody wyrządzone przez huragan, a cztery osoby (trzy w UK, a jedna w Irlandii straciły życie).

Na nagraniach wideo zrobionych w Croydon w czasie huraganu Eunice możemy zobaczyć, jak londyńczycy są dosłownie zwiewani z chodników i mają problemy z pokonaniem nawet niewielkiego dystansu. Wideo pokazuje, jak jednego mężczyznę siła wiatru zwaliła z nóg. Kilka sekund później w tym samym miejscu inny mężczyzna w garniturze także traci równowagę.

Dramatyczne nagrania zostały zrobione także na lotnisku Heathrow, gdzie olbrzymia siła wiatru utrudniała lądowanie doświadczonym pilotom. Wielu z nich musiało zrezygnować z lądowania i kierowali się na inne lotniska.

Jeden z samolotów British Airways lecący z Nassau podjął dwie próby lądowania, zanim bezpiecznie osiadł na pasie 30 minut po planowanym czasie. BA jest jedną z linii, które odwołały dziesiątki lotów przez huragan Eunice.

„Ze względu na ekstremalne warunki pogodowe w Wielkiej Brytanii i wynikające z tego ograniczenia dotyczące liczby samolotów, które mogą startować i lądować, zarówno my jak i inne linie lotnicze doświadczamy znacznych zakłóceń” – czytamy w oświadczeniu wydanym przez BA.

Autorstwo: Paulina Markowska
Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.