Chcesz być przygotowany na hurgan? Zaszczep się na COVID-19!

Opublikowano: 19.07.2021 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2175

Proszę się nie śmiać, sprawa jest poważna. Amerykańska agencja CDC wzbogaciła listę czynności, jakie każdy powinien zaliczyć by być należycie przygotowanym na nadejście huraganu. Na pierwszym miejscu wymienia szczepienia przeciwko COVID-19. Ostrzega też by pomagając innym pamiętać o zachowaniu dystansu społecznego co najmniej 6 stóp.

„Nie możesz powstrzymać tropikalnej burzy ani huraganu, ale możesz już teraz podjąć kroki, aby chronić siebie i swoją rodzinę” – czytamy na stronie Centers for Disease Control and Prevention, a następnie podaje następujące rady jak przygotować się do huraganu:

„Postępuj zgodnie z tymi ważnymi wskazówkami CDC dotyczącymi gotowości na wypadek huraganu:

– Przygotuj się na huragan: Podejmij teraz podstawowe kroki, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo na wypadek burzy.

– Jak najszybciej zaszczep się na COVID-19. Szczepionki COVID-19 pomagają chronić Cię przed zachorowaniem lub poważnym zachorowaniem na COVID-19, a także mogą chronić ludzi wokół Ciebie.

– Zdobądź zapasy awaryjne: Zaopatrz swój dom i samochód w zapasy. Daj sobie więcej czasu niż zwykle na przygotowanie zapasów żywności, wody i lekarstw.

– Dostawa do domu to najbezpieczniejszy wybór przy zakupie materiałów na wypadek katastrofy; jednak może to nie być opcją dla wszystkich. Jeśli zakupy osobiste są Twoim jedynym wyborem, podejmij kroki, aby chronić zdrowie swoje i innych podczas załatwiania ważnych spraw.

– Zrób plan: Stwórz rodzinny plan katastrofy.

– Przygotuj się do ewakuacji: Nigdy nie ignoruj nakazu ewakuacji. Zwróć uwagę na lokalne wytyczne dotyczące zaktualizowanych planów ewakuacji i schronisk, w tym schronisk dla Twoich zwierząt.

– Chroń osoby starsze: Zrozum problemy zdrowotne i medyczne osób starszych.

– Chroń swoje zwierzęta: Zapewnij swojemu zwierzakowi bezpieczeństwo przed, w trakcie i po huraganie.

– Kiedy sprawdzasz sąsiadów i przyjaciół, pamiętaj o przestrzeganiu zaleceń dotyczących dystansu społecznego (trzymaj się co najmniej 6 stóp od innych) i innych zaleceń CDC, aby chronić siebie i innych.

– CDC zaleca wydrukowanie ważnych dokumentów (np. numerów telefonów alarmowych, informacji o ubezpieczeniach) przed uderzeniem huraganu.

– Przerwy w dostawie prądu podczas huraganu i po nim mogą uniemożliwić dostęp do informacji online, gdy są one najbardziej potrzebne.

– Przygotowując się teraz, możesz zapewnić bezpieczeństwo Tobie i Twojej rodzinie”.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Na podstawie: CDC.gov
Źródło: Goniec.net

Komentarz „Wolnych Mediów”

Jak widać, każdy pretekst dobry by wciskać eksperymentalne szczepionki na koronawirusa. Na inne choroby, np. tężec, nie trzeba.


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

 1. polach 19.07.2021 13:37

  Szprycową propagandę wszędzie widać da się wcisnąć..gdzie tylko mowa o jakimś zagrożeniu..czeski film

 2. BANDZIORkaq 19.07.2021 21:06

  Zawalił ci się dom , teścia porwało tornado, babci maska twojego samochodu obcięła głowę, twoja żona nadziała się na bramę wjazdową, dzieci w wannie popłynęły z prądem powodzi…a twój pies niesiony falą zawisł ma sośnie. CO ROBISZ?
  A) lecę prędko do punktu szczepień przyjąć.szpryce
  B) upewniam się że wszyscy są zaszczepieni
  C) mierzę dystans, żeby zachować się bezpiecznie i odpowiedzialnie

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.