Guaidó przestał być przewodniczącym parlamentu Wenezueli

Opublikowano: 06.01.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1199

Juan Guaidó został w niedzielę usunięty ze stanowiska przewodniczącego parlamentu Wenezueli. Zastąpi go deputowany Luis Parra – poinformowała telewizja Vivoplay.

Deputowani Zgromadzenia Narodowego Wenezueli, wcześniej kontrolowanego przez wenezuelską opozycję, głosowali za wyznaczeniem nowego przewodniczącego organu ustawodawczego – informuje teleSUR. Według telewizji w fotelu przewodniczącego parlamentu, zamiast Juana Guaidó, który ogłosił się tymczasowym prezydentem Wenezueli, zasiądzie deputowany Luis Parra.

Kadencja nowego kierownictwa potrwa dwa lata – na okres parlamentarny 2020-2021.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.