UE nie nazywa już Juana Guaido „prezydentem”

Opublikowano: 27.01.2021 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1539

Unia Europejska oficjalnie porzuciła terminologię, według której uważała Juana Guaido za „pełniącego obowiązki prezydenta” lub „tymczasowego prezydenta”, a nie za człowieka, który faktycznie rządzi krajem, Nicolása Maduro. To potwierdza wcześniejszą decyzję UE z 7 stycznia.

W poniedziałek Unia Europejska wydała nowe oświadczenie, w którym po prostu uznała Guaido za „uprzywilejowanego rozmówcę”, mimo że w ciągu ostatnich dwóch lat Bruksela dołączyła do Waszyngtonu, uznając przywódcę parlamentu opozycji za „faktycznego zwycięzcę” w spornej reelekcji prezydenta Nicolasa Maduro pod koniec 2018 roku.

Symbolicznym jednak pozostaje fakt, iż „Status tymczasowego prezydenta daje Guaido dostęp do funduszy skonfiskowanych Maduro przez zachodnie rządy, a także zapewnia mu dostęp do najwyższych urzędników i wspiera jego ruch prodemokratyczny w kraju i za granicą”.

Chociaż nie jest jeszcze pewne, jakie będzie oficjalne stanowisko Białego Domu Biden w sprawie Guaido, a jeśli się zmieni, w zeszłym tygodniu kandydat Bidena na sekretarza stanu Anthony Blinken podał wskazówkę.

Blinken powiedział senatorom we wtorek, że Guaido nadal pozostaniew oczach Waszyngtonu uznanym przywódcą Wenezueli. Powiedział również, że zgadza się z istniejącą polityką USA zmierzającą do „zwiększenia presji na reżim” Maduro.

Autorstwo: Victor Orwellsky
Źródło: Orwellsky.blogspot.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.