Francuscy ministrowie podejrzani o potajemne imprezy

Opublikowano: 05.04.2021 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1194

Szef MSW Francji Gérald Darmanin polecił prefektowi policji Paryża sprawdzić autentyczność informacji podanych przez media, które poinformowały o udziale wielu francuskich ministrów w potajemnych imprezach w restauracjach, które powinny być zamknięte z powodu pandemii koronawirusa.

„Poprosiłem prefekta policji Paryża, aby sprawdził autentyczność przekazanych faktów, żeby jeżeli one się potwierdzą to pociągnąć do odpowiedzialności organizatorów i uczestników tych tajnych obiadów”, napisał Darmanin na Twitterze.

W reportażu, który został wyemitowany na kanale M6, mówiono o rzekomo działającej potajemnej restauracji, znajdującej się w drogim rejonie Paryża. Tam ani kelnerzy, ani klienci nie noszą masek. Telewizja pokazała również kadry z zamkniętej imprezy, na którą dziesiątki osób przyszło bez masek i nie przestrzegało dystansu społecznego. Nagranie reportażu zostało wykonane ukrytą kamerą.

Dziennikarze skontaktowali się z jednym z organizatorów imprez, został przedstawiony jako kolekcjoner.

Mężczyzna, głos którego zmieniono, opowiedziało o tym, że uczestniczył w kolacjach w restauracjach, w których brało udział wielu członków francuskiego rządu. Prefektura policji w Paryżu potwierdziła, że wszczęła śledztwo, aby ustalić organizatorów i uczestników potajemnych imprez. Zgodnie z zarządzeniem władz bary, kawiarnie i restauracje pozostają zamknięte we Francji od końca października z powodu pandemii koronawirusa. Mandat za złamanie obostrzeń wynosi 135 euro. Organizatorom potajemnych imprez może grozić do jednego roku więzienia i mandat w wysokości 15 tysięcy euro.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 5, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o