Francja uznała krytykę Izraela za antysemityzm!

Opublikowano: 06.12.2019 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1469

Francuski parlament z bezprecedensowym wstydem przyjął rezolucję, która określa krytykę polityki Izraela jako objaw karygodnego antysemityzmu. Rezolucja nie jest ustawą, co znaczy, że to sędziowie będą decydować, czy ją stosować w konkretnych przypadkach. Kontrowersyjny tekst jest efektem obietnicy złożonej przez prezydenta Emmanuela Macrona izraelskiemu premierowi Benjaminowi Netanjahu w 2017 r. Szef państwa francuskiego postanowił nie brać pod uwagę apelu intelektualistów żydowskich z całego świata przeciwnych izraelskiemu nacjonalizmowi.

Na dzień przed głosowaniem w Zgromadzeniu Narodowym w Le Monde ukazał się list otwarty 127 intelektualistów żydowskich, w tym z Izraela, wzywający do odrzucenia projektu Macrona jako „ otwierającego podobną drogę prawną w innych krajach. Włączenie antysyjonizmu do definicji antysemityzmu (rozumianego jako forma rasizmu) sygnatariusze uznali za „obraźliwe” dla Żydów, którzy nie są izraelskimi nacjonalistami.

„Niektórzy Żydzi są przeciwni syjonizmowi z racji religijnych, inni z powodów politycznych lub kulturowych. Liczne ofiary Holokaustu były antysyjonistyczne” – przypomina tekst. „Dla Palestyńczyków syjonizm oznacza wywłaszczenie, wygnanie, okupację i strukturalne nierówności. (…) Opierają się syjonizmowi nie z powodu nienawiści do Żydów, tylko dlatego, że przeżywają syjonizm jako opresyjny ruch polityczny” – napisali sygnatariusze. Ponadto list wskazuje, że nowa definicja antysemityzmu służy stygmatyzacji i zamknięciu ust krytykom reżimu izraelskiego, szczególnie organizacjom obrony praw człowieka.

We wtorek, bezpośrednio przed głosowaniem w parlamencie, budynek opuściło ponad 350 posłów, podkreślających na ogół, że „to wstyd” przyjmować tak „skandaliczny” tekst rezolucji. Żądanie Macrona zbojkotowała połowa członków jego większościowej partii (co jest precedensem), lecz przeszło stosunkiem głosów 154:72. Poseł sprawozdawca Sylvain Maillard ogłosił najpierw, że „we Francji zaczyna się zabijać Żydów, bo są Żydami” i niespodziewanie podał przykład niedawnej profanacji żydowskiego cmentarza… w niemieckim Westhoffen.

Francuski parlament przyjął definicję ustaloną przez amerykańskie lobby proizraelskie (pod nazwą IHRA – Międzynarodowy Sojusz Pamięci o Holokauście) w 2016 r. Jej celem jest kryminalizacja poglądów osób odrzucających rasistowską politykę apartheidu państwa izraelskiego, w tym Żydów-antysyjonistów.

Autorstwo: JSz
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 6, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
LichoNiespi
Użytkownik
LichoNiespi

A co nie pisalem, ze swiatem tym rzadzom psychopacji-idioci.

MrMruczek
Użytkownik
MrMruczek

@LichoNiespi
Nie zgadzam się.
To nie są idioci, wręcz przeciwnie.
Światem rządzą szczwane bestie posiadające rozmaite niezdiagnozowane psychopatie. Zwykle są to jednostki bezwzględne, kompletnie niemoralne, apodyktyczne i aspołeczne.

Cosmo
Użytkownik

No to czekamy na podobny ruch Partii interesu Syjonistycznego. Pierwsze koty za płoty.