Floryda zakazuje nauczania ideologii gender

Opublikowano: 23.03.2023 | Kategorie: Edukacja, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1595

Floryda rozszerzy zakaz nauczania małych dzieci o kwestiach orientacji seksualnej i tożsamości płciowej, aby objąć nim wszystkich uczniów w szkołach publicznych.

Proponowane zasady są najnowszym posunięciem administracji republikańskiego gubernatora Rona DeSantisa, który ma ubiegać się o nominację swojej partii na prezydenta w 2024 r., aby ograniczyć lub zakazać nauczania w sprawach, które konserwatyści uważają za nieodpowiednie dla dzieci w szkołach publicznych.

W zeszłym roku DeSantis podpisał popierany przez Republikanów środek zakazujący nauczania gender od przedszkola do trzeciej klasy. Krytycy potępili to, jako ustawę antygejowską.

Propozycja wywołała w środę krytykę ze strony Demokratów i działaczy na rzecz praw LGBTQ, a rzeczniczka Białego Domu Karine Jean-Pierre nazwała propozycję „całkowicie błędną”.

Zgodnie z nowym prawem proponowanym na Florydzie nauczyciele mogą zostać pociągnięci do odpowiedzialności dyscyplinarnej, jeśli omawiają kwestie związane z orientacją seksualną lub tożsamością płciową poza obowiązkowym programem nauczania, o którym rodzice zostali poinformowani i mieli możliwość podjęcia decyzji o nieposyłaniu dzieci na te lekcje.

Stanowa Rada Edukacji ma głosować nad tą regułą na posiedzeniu 19 kwietnia.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.