Fatah popycha Strefę Gazy do wojny z Izraelem?

Opublikowano: 20.01.2019 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 10

Palestyński Hamas oskarża swoich konkurentów politycznych z Al-Fatahu o prowokacje, mające na celu doprowadzić do wywołania nowej wojny pomiędzy Strefą Gazy a Izraelem. Jeden z przywódców ruchu oporu, Mahmoud al-Zahar, twierdzi przy tym, iż w ugrupowaniu założonym przez Jasira Arafata funkcjonują osoby działające na izraelskie zlecenie, zaś część z nich została już zresztą aresztowana.

Al-Zahar twierdzi, że Al-Fatah na Zachodniego Brzegu próbuje sprowokować izraelską armię do nowej operacji wojskowej wymierzonej w Strefę Gazy, specjalnie wystrzeliwując rakiety na terytorium Izraela i tym samym prowadząc do zerwania porozumienia o palestyńskiej jedności narodowej. Zdaniem jednego z liderów Hamasu część aktywistów konkurencyjnej partii działa na izraelskie zlecenie, dlatego niektóre regionalne oddziały Al-Fatahu dokonały serii aresztowań.

Jednocześnie Hamas stale obserwuje poczynania izraelskiej armii wymierzone w Strefę Gazy, dlatego w każdej chwili jest w stanie odpowiedzieć na przypadki łamania zawartego niedawno porozumienia o zawieszeniu broni. Rzecznik Hamasu Fawzi Barhoum stwierdził zresztą niedawno, iż jego ugrupowanie zintensyfikuje działania przeciwko Izraelowi, jeśli będzie on dokonywał kolejnych ataków przeciwko jego terytorium.

Al-Fatah w specjalnym oświadczeniu zaprzeczyło rewelacjom jednego z przywódców Hamasu, który jego zdaniem próbuje zbić polityczny kapitał, a jego wypowiedzi służą jedynie izraelskim okupantem. Dodatkowo ugrupowanie założone przez Jasira Arafata podkreśliło, iż cały czas płaci ono „rachunek krwi” za walkę na wszystkich frontach wojny o palestyńską niepodległość. Z tego powodu Al-Fatah nie ma żadnego powodu, aby prowokować Izrael do atakowania Palestyńczyków.

Na podstawie: PressTv.com, Palsawa.com, FatehMedia.ps
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 1,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o

Potrzebujemy Twojej pomocy!

 
Wyczerpują się środki na działalność Naszego Portalu. W tym miesiącu pomoc finansowa zmalała i istnieje zagrożenie zbiórki na działalność w sierpniu. Dlatego prosimy wszystkich dobrych i szczodrych ludzi, dla których los Naszego Portalu nie jest obojętny, ponieważ go cenią za kulturę słowa oraz wzbogacenie ich wiedzy i życia, o pomoc w szczęśliwym ukończeniu zbiórki na działalność nadchodzącym miesiącu. Aby zapewnić Naszemu Portalowi stabilność w przyszłości, zachęcamy również do dołączania do elitarnej, stałej grupy wspierających. Zostań naszym sponsorem! Nie pozwól aby portal „Wolne Media” zawiesił działalność! Ważny jest każdy grosik! Czy nam pomożesz?

Nasze konto bankowe TUTAJ – Konto PayPala TUTAJ