Egipt i Palestyna będą wydobywać gaz w Strefie Gazy

Opublikowano: 22.02.2021 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1677

Egipt i Palestyna podpisały memorandum o porozumieniu w sprawie zagospodarowania złóż gazu w Strefie Gazy, poinformowało egipskie Ministerstwo Ropy.

Brytyjska firma naftowa BG, która weszła później w skład Shell, znalazła złoża gazu Gaza Marine w latach 1990., jednak w ciągu wszystkich tych lat w wyniku różnych politycznych wydarzeń nigdy nie zaczęto tu wydobywać. Według danych mediów zasoby na złożu mogą wynosić około 32 mld metrów sześciennych gazu.

Memorandum zostało podpisane przez ministra ropy APE Tarek al-Mulla i doradcę szefa Palestyńskich Władz Narodowych Muhammada Mustafę oraz szefa Palestyńskiego Funduszu Inwestycyjnego.

Strony podkreśliły, że zagospodarowanie złóż pozwoli ostatecznie rozwiązać problem niedoboru energii elektrycznej w Gazie. Obecnie Strefa Gazy cierpi z powodu regularnych przerw w dostawach elektryczności.

„Strony podpisały memorandum o porozumieniu między partnerami projektu dotyczącego złóż gazu w Strefie Gazy, reprezentowanymi przez Fundusz Inwestycyjny, firmę Consolidated Contractors Company i egipską EGAS. W ramach współpracy strony zamierzają zagospodarować złoże w Gazie i konieczną infrastrukturę” – głosi oświadczenie. Zaznaczono, że część wydobytego gazu być może będzie importowana do Egiptu.

Wcześniej w niedzielę minister ropy Egiptu Tarek al-Mulla odbył wizytę w Izraelu i Palestynie. Według danych Ministerstwa Ropy celem wizyty było wypracowanie wspólnej wizji perspektyw rozwoju regionalnego rynku gazu i omówienie współpracy w ramach Wschodniego Śródziemnomorskiego Forum Gazowego, w skład którego wchodzi siedem krajów – Egipt, Palestyna, Izrael, Cypr, Grecja, Jordania i Włochy.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Radek 23.02.2021 04:52

    “Brytyjska firma naftowa BG, która weszła później w skład Shell, znalazła złoża gazu Gaza Marine w 199 roku” Stara musi być ta firma. Prawie dwa tysiące lat. W sumie można by poprawić.

  2. Admin WM 23.02.2021 10:17

    Poprawiłem.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.