Dwie kobiety zmarły po zjedzeniu szpitalnego posiłku

Opublikowano: 13.03.2024 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 3490

Trwa dochodzenie w sprawie śmierci dwóch pacjentek brytyjskiego szpitala w Manchesterze. Kobiety miały umrzeć po zjedzeniu szpitalnych kanapek z kurczakiem i majonezem. Bezpośrednim powodem zgonu miało być zakażenie listeriozą.

Ofiarami tej tragedii są emerytowana jamajska pielęgniarka Beverley Sowah (57 l.) i mama pięciorga dzieci Enid Heap (84 l.). Obie przebywały w szpitalu Manchester Royal Infirmary (MRI) w 2019 roku, obie w kolejnych dniach spożyły rzeczone kanapki z kurczakiem i majonezem.

Jak czytamy w relacji udostępnionej na łamach serwisu „Metro”, pani Sowah została przyjęta do szpitala 15 kwietnia 2019 roku z powodu zaawansowanego raka piersi. Zmarła 26 kwietnia, w dwa dni po zjedzeniu rzeczonego posiłku. Z kolei pani Heap została przyjęta 25 marca 2019 r., a kanapkę zjadła 18 kwietnia. Zmarła 6 maja. Dodajmy bardzo wyraźnie, że obie kobiety miały choroby współistniejące.

Przed obliczem sądu Manchester Coroner’s Court ustalono, że obecność bakterii Listeria monocytogenes wywołujących listeriozę zostało powiązane z zewnętrznym dostawcą żywności, a nie z kuchniami w szpitalu.

W tej sprawie wciąż jest wiele niewiadomych…

Firma North Country Quality Food z siedzibą w Salford dostarczyła kurczaka do sieci Good Food Chain, która w ramach umowy z firmą Sodexo przygotowała kanapki z asortymentu „Whole lotta Good” dostarczanego ostatecznie do szpitali.

Jak usłyszał sąd, organizacja Good Food Chain zaopatrywała około 70 szpitali i przygotowywała do 40 000 kanapek dziennie. Firmy zajmujące się dostawą mięsa i będące producentami kanapek znajdują się obecnie w stanie likwidacji.

W tej sprawie wciąż jest wiele niewiadomych i jeszcze się nie zakończyła, ale Zak Golombeck, koroner miasta Manchester, nadal utrzymuje, iż „pierwotna hipoteza” dotyczącą przyczyny zakażenia listeriozą przez kanapki z kurczakiem spożywane przez obie kobiety pozostaje w mocy. Zaznacza, iż nie nie wskazuje na to, aby opieka szpitalna nad nimi była „nieoptymalna”.

Listerioza, dawniej też listereloza (łac. listeriosis) – bakteryjna choroba zakaźna, diagnozowana u ludzi i zwierząt. Wywołują ją bakterie Listeria monocytogenes. Oprócz ludzi chorują: owce, świnie, bydło, konie, zające, króliki, kury, świnki morskie, szynszyle. Okres wylęgania choroby wynosi od kilku dni do trzech miesięcy. Jej przebieg może być ciężki i prowadzić do śmierci. Jedyną metodą leczenia jest antybiotykoterapia.

Autorstwo: Remigiusz Wiśniewski
Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. LichoNiespi 13.03.2024 12:00

  Pewnie te kurczaki byly sztucznie hodowane wg recepty naszych kochanych wspanialych naukowcow przy wladzy.

 2. Katana 13.03.2024 12:16

  LichoNiespi. Zwolnienie z kontrolowania jakości też pewnie mają od naukowców?
  A gdzie kucharek sześć… tam jedna dosoli – bo niesłone, druga popieprzy – bo za słone.. A zostały jeszcze cztery.

 3. rozrabiaka 13.03.2024 18:35

  “…obie w kolejnych dniach spożyły rzeczone kanapki z kurczakiem i majonezem” ja też bym umarł z niedożywienia, to normalne

  “…miało być zakażenie listeriozą.” Listerioza ma za mało kalorii…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.