Dwie awarie w elektrowniach jądrowych w USA

Opublikowano: 11.05.2015 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 748

W Stanach Zjednoczonych w tym samym dniu, odnotowano dwa incydenty w elektrowniach jądrowych. W Oyster Creek i w Indian Point wstrzymano prace reaktorów.

Pierwszy incydent stwierdzono w elektrowni atomowej Oyster Creek w stanie New Jersey. W komunikacie prasowym firma – operator Exelon poinformowała, że w czwartek, 7 maja o 17:27 czasu lokalnego nastąpiło automatyczne wyłączanie reaktora.

Agencja Associated Press, a także liczne amerykańskie media, w tym CBS, informacje o awarii podały dopiero 9 maja br. Oyster Creek jest najstarszą elektrownią atomowa w Stanach Zjednoczonych. Uruchomiono ją w 1969 roku.

Drugi incydent miał miejsce w zakładzie Indian Point. Do zdarzenia doszło 7 maja br. rano. Według spółki zarządzającej Entergy, trzeci blok Indian Point został bezpiecznie zatrzymany po awarii transformatora. W sieciach społecznościowych ludzie komentowali zdjęcia czarnego dymu, unoszącego się nad elektrownią. Pojawiły się doniesienia o potężnej eksplozji.

Przedstawiciel spółki zarządzającej Entergy powiedział, że w transformatorze wybuchł pożar, który został szybko ugaszony. Indian Point zapewnia około 25% całkowitego zużycia energii elektrycznej w Nowym Jorku i okolicach Westchester County (z ogólna liczbą ludności około 9,5 mln osób).

Autorstwo: tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. obecny 12.05.2015 22:05

    ” Indian Point zapewnia około 25% całkowitego zużycia energii elektrycznej w Nowym…”
    Chyba zapotrzebowania…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.