Duda ułaskawił „po znajomości” kolegów-kryminalistów

Opublikowano: 24.01.2024 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2805

Sondażownia United Surveys dla „Wirtualnej Polski” pytała polskich obywateli, czy Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik powinni po ułaskawieniu zachować mandaty poselskie.

Marszałek Sejmu Szymon Hołownia postanowienia w sprawie stwierdzenia wygaśnięcia mandatów poselskich posłów Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika z upływem 20 grudnia 2023 r. wydał w czwartek, 21 grudnia.

Jak wówczas informowało Centrum Informacyjne Sejmu, w uzasadnieniu obu dokumentów marszałek Hołownia wskazał, że „Konstytucja” przewiduje, iż wybraną do Sejmu lub do Senatu nie może być osoba skazana prawomocnym wyrokiem na karę pozbawienia wolności za przestępstwo umyślne ścigane z oskarżenia publicznego, zaś zgodnie z „Kodeksem wyborczym” prawa wybieralności w wyborach do Sejmu nie ma osoba skazana prawomocnym wyrokiem na karę pozbawienia wolności za przestępstwo umyślne ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe. „Skutkiem utraty prawa wybieralności jest […] wygaśnięcie mandatu posła”.

W związku z ułaskawieniem obu polityków rodzi się pytanie, czy będą próbowali oni wrócić do ław poselskich. Ułaskawiając Andrzej Duda jakby przyznał, nawet jeśli oficjalnie twierdzi inaczej, że ich skazanie było prawomocne, więc odwołanie ich mandatów także.

Sondażownia United Surveys dla „Wirtualnej Polski” pytała polskich obywateli, czy Kamiński i Wąsik powinni dalej sprawować mandaty posła. Większość ankietowanych (57,2 proc.) jest przeciwna powrotowi obu polityków do Sejmu. Odpowiedzi „zdecydowanie nie” udzieliło 43,6 proc. ankietowanych, a „raczej nie” – 13,6 proc. Znów w poselskich ławach Kamińskiego i Wąsika chciałoby zobaczyć 34,1 proc. badanych, przy czym 25,4 proc. uważa, że politycy PiS powinni „zdecydowanie” do niego wrócić, a 8,7 proc. – że „raczej” powinni wrócić. 8,7 proc. polskich obywateli nie ma żadnego zdania w tej sprawie.

Tymczasem dwaj politycy-kryminaliści, których skazano prawomocnym wyrokiem za fałszowanie dokumentów, wyszli na wolność po ekspresowym ułaskawieniu ich „po znajomości” przez Andrzeja Dudę. Zwykli obywatele w identycznej sytuacji nie mieliby na ułaskawienie najmniejszych szans.

Autorstwo: SG
Na podstawie: WP.pl, PAP
Źródło: NCzas.info


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

8 komentarzy

 1. Henryk Sclaveni 24.01.2024 16:54

  Niech Duda żegna się ze stołkiem prezydenta

 2. replikant3d 24.01.2024 18:48

  Henryk Sclaveni , dopóki jest ,,przydatny,, globalistom , włos mu z głowy nie spadnie….niestety..

 3. Dandi1981 24.01.2024 19:16

  Jak to koniec jego 2 kadencji o 3 ubiegac sie nie moze, teraz mowi ze w PO tez kryminalisci z zarzutami a za umorzenie sprawy komendy prokuratorzy awanse dostaja , temu zlodzieje z pis I po bija sie o sady bo kolega ordynator drzewa wycina za miliony a dosteje grzywne 15 tys , tej zgwalconej malogosi 15 letniej nie znajduja sprawcy tylko jelenia ten wychodzi na wolnosc a sprawcy nie ma , do tego pieniadze podatnikow na odszkodowania uprzywilejowane emerytury, dodatki itd
  Pozniej podaja budzet na 5 lat 600mld ale nie mowia ze dodrukowali 300mld I przez te 5 lat zrobili dlugu 500mld czyli potrzebuja 1,5bln zl na oplaty wynoszace 600mld bo granty dla znajomych firm ,fundacji, mediow ulubionych, rodziny, przyjaciol , na przywileje dla 3mln urzedasow.
  Ps krolowanie sie zakonczylo kazdy powinien byc rowny wobec prawa a prezydent jak i nikt nie powinien miec prawa laski bo uwalniaja swoich lub kryminalistow z mafia.
  Urzedasy wynagridzenie do 3 minimalnych pensji mozesz byc prezydentem czy prezesem orlenu nic to nie zmieni , zadnych dodatkow, sluzba publiczna , nie zycie w pallacu

 4. Denisrozrabiaka 24.01.2024 20:03

  A ilu niewinnych gnije w więzieniach z polecenia wyżej wymieniowych?

 5. Szurnięty Mędrzec 24.01.2024 22:46

  Ja się nie dziwię, widziałem już wszystko

 6. Denisrozrabiaka 25.01.2024 01:04

  @henryku sclaveni – każdy, po obejrzeniu Teleranka wie, że preziem w Polsce można być jedynie 2 kadencje.

 7. Foxi 25.01.2024 11:04

  ” Liczną populację Słowian pozbawimy elity narodowej, która określa rozwój wydarzeń i postęp kraju. I w końcu cały bieg historii. W tym celu obniżymy poziom ich edukacji – już w następnych 5 latach zamkniemy połowę ich uniwersytetów, a w drugiej połowie będziemy się kształcić my. Wpuścimy tam jeszcze Ormian, Czeczenów, Romów i innych. Będziemy walczyć o to, aby w rządach państw słowiańskich było jak najmniej rdzennych przedstawicieli narodu, którzy zostaną zastąpieni naszą elitą żydowską. W masmediach – radiu, telewizji, prasie, sztuce, literaturze, teatrze i kinie stopniowo będziemy usuwać kadry narodowe i zastępować je naszymi, lub w skrajnych przypadkach, kosmopolitycznymi.
  Zostanie przeprowadzona dehumanizacja edukacji, w wyniku której wszystkie dyscypliny, wpływające na strukturyzację procesu myślowego lewej i prawej półkuli mózgu, będą zmniejszane (zawężane) i degradowane:
  а) język i literatura
  b) fizyka i matematyka.
  O historii nie ma co mówić. Bydłu damy nasze spojrzenie na historię, w którym pokażemy, że cała historia ewolucji ludzkiej szła w kierunku uznania wybranego przez Boga narodu Żydów za panów całego świata. Zamiast wartości narodowych damy im bałałajkowy patriotyzm i pijane łzy. Tutaj naszym celem jest zastąpienie czerwono-brązowej elity naszą elitą.
  W tych krajach nie pozwolimy na rozwój nauki. A centrum uczonych (Akademia Nauk) będzie składać się z naszych ludzi. Nie dopuścimy do żadnych postępowych technologii, co doprowadzi do całkowitego upadku przemysłu, który zawęzimy do produkcji przedmiotów pierwszej potrzeby dla ograniczonego kontyngentu niewolników, wydobywających dla nas surowce. ”

  Powyższy fragment tekstu pochodzi z:

  https://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2024/01/rabin-sanhedrynu-menachem-mendel-schneerson-przywodca-chabad-lubawicz-a-slowianskie-bydlo-wypedzimy-daleko-na-polnoc/

 8. pikpok 25.01.2024 16:46

  @Foxi, traktują ludzi jak hodowlane bydło, a ludzie zachowują się jak ,,tresowane małpy”.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.