Duda podjął decyzję w sprawie 14. emerytury

Opublikowano: 05.03.2021 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1037

Jak dowiedziała się nieoficjalnie Polska Agencja Prasowa, prezydent Andrzej Duda w poniedziałek ma złożyć podpis pod ustawą ws. czternastej emerytury. W tym roku będzie to 1250,88 zł brutto.

„Jeżeli (ustawa – red.) trafi do mnie, a wierzę w to głęboko, że trafi, możecie państwo być spokojni, że także i to świadczenie zostanie podpisane, dlatego że ono jest polskim emerytom zwyczajnie potrzebne. Zawsze powtarzam – dla mnie jest bardzo ważne, najważniejsze to, żeby moim rodakom podnosił się poziom życia” – mówił wcześniej prezydent Duda.

Jak pisze PAP, czternasta emerytura ma trafić do 9,1 mln osób. Nie wszyscy dostaną jednak świadczenie w takiej samej kwocie. W ustawie przewidziano próg dochodowy w wysokości 2900 zł brutto. W przypadku emerytów i rencistów pobierających świadczenie w wysokości powyżej 2900 złotych – ok. 1,2 mln osób – stosowana będzie zasada „złotówka za złotówkę” (będzie pomniejszana o kwotę przekroczenia ponad 2900 zł). Nie otrzyma „czternastki” z kolei 500 tys. emerytów, którzy pobierają najwyższe świadczenia (ok. 4200 zł).

Na wypłatę tzw. czternastych emerytur przeznaczono ok. 11,4 mld złotych.

Większość świadczeń zostanie wypłacona w listopadzie. Dodatkowo w kwietniu seniorzy otrzymają trzynastą emeryturą.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 5, średnia ocena: 3,80 (max 5)
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o