Dogadano stałą obecność amerykańskiego wojska

Opublikowano: 31.05.2019 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 476

Według dziennika „Rzeczpospolita”, władze polskie i amerykańskie porozumiały się na temat stałej obecności amerykańskich żołnierzy na terenie naszego kraju. Odpowiednia umowa w tej sprawie ma zostać podpisana już za dwa tygodnie, kiedy prezydent Andrzej Duda spotka się w Białym Domu ze swoim amerykańskim odpowiednikiem, Donaldem Trumpem.

Zgodnie z informacjami zamieszczonymi przez gazetę, Polska miała dogadać się z USA w sprawie dotychczasowych rozbieżności, które miały dotyczyć przede wszystkim skali obecności amerykańskich wojsk , jak i zasady jej współfinansowania przez nasz kraj. Jednocześnie polskie władze mają podpisać umowę dotyczącą zwiększenia importu ciekłego gazu ziemnego LNG.

Szef gabinetu prezydenta, Krzysztof Szczerski, przyznał w rozmowie z „Rzeczpospolitą”, że jest bardzo prawdopodobne, iż zamknięcie negocjacji na temat wzmocnienia obecności wojskowej USA w Polsce nastąpi już 12 czerwca, czyli w trakcie wizyty Dudy w Waszyngtonie. Sam Szczerski przebywał właśnie w Stanach Zjednoczonych, aby dopiąć szczegóły przyjazdu polskiego prezydenta do Białego Domu.

Tym samym rozpędu nabierają prace nad stworzeniem „Fortu Trump”, czyli zwiększeniem obecności amerykańskich wojsk w Polsce oraz ich stałego zakwaterowania na terytorium naszego kraju. Trump w wyniku prowadzonych negocjacji miał zresztą przyspieszyć podpisanie umowy na ten temat, ponieważ według wcześniejszych doniesień miało do tego dojść w 80. rocznicę rozpoczęcia II wojny światowej.

„Rzeczpospolita” zauważa, że łączna liczebność sił USA w Polsce ma zostać zwiększona o tysiąc lub półtora tysiąca żołnierzy, do około 6 tysięcy. Jedynie w trzech krajach Europy jest więcej amerykańskich żołnierzy: w Niemczech, we Włoszech i w Wielkiej Brytanii.

Na podstawie: Rp.pl
Źródło: Autonom.pl

Komentarz “Wolnych Mediów”

Niedawno “The Washington Free Beacon” informował, że USA nie zgodzą się na stacjonowanie wojsk USA w Polsce, jeśli Polska nie zgodzi się wypłacić zagranicznym organizacjom żydowskim wyłudzenia odszkodowania za mienie bezspadkowe zabitych podczas II wojny światowej obywateli Polski żydowskiego pochodzenia.


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. emigrant001 31.05.2019 11:15

  Ciekawe kogo mają ci żołnierze bronić? Polaków przed Rosjanami czy Żydów przed Polakami?

 2. Dorota Nawigatorka 31.05.2019 11:53

  He,he, emigrant, dobre pytanie. Możliwe są też inne opcje.Pewnie wyjdzie “w praniu”, za jakiś czas…

 3. nazizm to ideologia lewicowa 31.05.2019 13:09

  Dla osob choc troche znajacych sie na geopolityce oczywistym jest, ze Rosja nie ruszy na Polske bez porozumienia z USA. Dlatego oborne Polakow mozemy miedzy bajki wlozyc.

 4. radical3dom 31.05.2019 22:14

  kwestia czasu kiedy amerykańskie bazy przekształcą się w izraelskie.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.