Demokraci z USA już nie chcą imigrantów

Opublikowano: 09.06.2021 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 711

Amerykańscy Demokraci najpierw ostro krytykowali Donalda Trumpa za blokowanie imigracji, a teraz sami zapowiadają, że będą strzec swoich granic. Wiceprezydent USA Kamala Harris powiedziała mieszkańcom Gwatemali, aby zostali w domach i nie przyjeżdżali do Stanów Zjednoczonych.

Zacznijmy jednak od początku. Za kadencji Donalda Trumpa, Stany Zjednoczone musiały mierzyć się z napływem imigrantów z państw Ameryki Środkowej – m.in. z Gwatemali, Hondurasu, Salwadoru i Meksyku. Gdy do USA zjeżdżały się „karawany”, Trump zamykał granice i wzmacniał kontrole. Zresztą projekt budowy wielkiego muru był właśnie jego pomysłem.

Demokraci mocno krytykowali Trumpa za jego podejście do migracji i obiecywali, że gdy tylko dojdą do władzy, to imigranci będą mieć prawdziwe eldorado. Ostatecznie Trump przegrał, a Stany Zjednoczone mają już nowego prezydenta. Joe Biden i jego współpracownicy w pierwszej kolejności zajęli się tematyką migracji – anulowano budowę muru i cofnięto niektóre elementy polityki migracyjnej Donalda Trumpa.

Minęło zaledwie kilka miesięcy i sytuacja odwróciła się niemal o 180 stopni. Teraz to Demokraci mają dość imigrantów, a Republikanie ich krytykują. Zapowiedzi o otwieraniu granic sprawiły, że mieszkańcy biednych regionów państw Ameryki Środkowej jeszcze chętniej emigrują do Stanów Zjednoczonych. Zagraniczne media wskazują, że chociaż Biden zlikwidował plany budowy muru, to jego prawdziwe intencje pozostają niejasne. Amerykańscy komentatorzy wskazują, że nowa administracja USA musi podjąć jakieś działania, aby zażegnać kryzys migracyjny. Zaproponowano między innymi… budowę muru.

Jednak prawdziwą wisienką na torcie jest ostatnia wypowiedź wiceprezydent USA Kamali Harris, która zresztą sama pochodzi z rodziny imigrantów. Podczas konferencji prasowej powiedziała do mieszkańców Gwatemali: “Nie przychodźcie”. Harris, która była przeciwna ostrej polityce migracyjnej Trumpa uznała, że jednak lepiej będzie udzielać pomocy na miejscu i zwalczać przyczyny migracji, zamiast przyjmować imigrantów do Stanów Zjednoczonych. Jej wypowiedź zaskoczyła nawet największą fanatyczkę otwartych granic, Alexandrię Ocasio-Cortez.

Wygląda na to, że amerykańscy Demokraci, który chcieli masowo sprowadzać imigrantów do USA, właśnie odkryli, że w ten sposób doprowadzą do jeszcze większego kryzysu. Ostatecznie może się okazać, że nowa administracja Stanów Zjednoczonych zacznie zwalczać migrację tak, jak robił to Trump.

Autorstwo: John Moll
Zdjęcie: Sergio Ortiz (Amnesty International)
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o