Czy witaminy znikną z półek sklepów ze zdrową żywnością?

Opublikowano: 03.07.2023 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2997

Canadian Health Food Association (Kanadyjskie Stowarzyszenie Zdrowej Żywności) podaje, że jedna piąta marek produktów naturalnych dostępnych obecnie w Kanadzie może zniknąć z półek w związku z proponowanymi regulacjami suplementów żywieniowych, takich jak witaminy, probiotyki czy produkty ziołowe. Producenci rozważają wycofanie się z kanadyjskiego rynku, jeśli rząd zrealizuje swoje plany. Klientów czekają podwyżki i ograniczenie wyboru produktów w sklepach.

Według danych Health Canada 71 proc. Kanadyjczyków używa leczniczych produktów naturalnych. Canadian Health Food Association przez co najmniej ostatnie dwie dekady współpracowało z Agencją Zdrowia, by stworzyć gwarancje bezpieczeństwa produktów pochodzenia naturalnego i zapewnić klientom bezpieczeństwo korzystania z suplementów. Wszystkie witaminy i suplementy sprzedawane w Kanadzie są oznaczone kodem NPN (Natural Product Numbers). Ottawa stwierdziła jednak, że jest to niewystarczające.

Nowa ustawa C-47 zakłada, że rząd federalny będzie miał uprawnienia, by żądać zmiany etykiet lub opakowań, nakazywać wycofanie lub zaprzestanie sprzedaży, albo wymagać dodatkowych badań, studiów i oceny produktów.

W odpowiedzi na ustawę w mediach społecznościowych pojawił się ruch Save Our Supplements wspierany przez naturopatów, kanadyjskie sklepy ze zdrową żywnością i osoby zajmujące się zdrowym stylem życia.

Autorstwo: Katarzyna Nowosielska
Źródło: Goniec.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Kazma 03.07.2023 11:06

    Likwidacja witamin, ziół itd. – następne rzeczy do depopulacyjnego pakietu! Żywność a raczej broń chemiczna dostępna w sklepach jest już praktycznie pozbawiona witamin i innych niezbędnych dla człowieka składników a jest coraz więcej chemii powodującej krótko i długotrwałe choroby śmiertelne nabijające przy okazji ogromne zyski dla ludobójczych koncernów farmaceutycznych.

  2. emigrant001 03.07.2023 12:00

    Cel jest prosty – Klientów czekają podwyżki i ograniczenie wyboru produktów w sklepach.
    Proste cele osiąga się łatwo:) Nie tylko w Kanadzie:) gdzie jest duży plan filmowy serialu Silo:)

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.