Czy prokuratorzy popełnili przestępstwo?

Opublikowano: 01.10.2013 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 363

Poznańska prokuratura wojskowa po raz kolejny, tym razem o miesiąc przedłużyła śledztwo, w którym bada, możliwość popełnienia przestępstwa przez prokuratorów prowadzących śledztwo smoleńskie. Chodzi o zaniechanie przeprowadzenia sekcji zwłok ofiar katastrofy smoleńskiej w Polsce, podczas gdy – jak dziś wiadomo – polscy śledczy nie uczestniczyli przy autopsjach w Rosji tuż po tragedii.

Rzecznik Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Poznaniu ppłk Sławomir Schewe wyjaśnił niezalezna.pl, że przedłużenie postępowania ma związek z nowym wnioskiem mec. Piotra Pszczółkowskiego. Pełnomocnik pokrzywdzonych wniósł o dodatkowe przesłuchanie jednego świadka oraz o zabezpieczenie dokumentacji.

Doniesienie w tej sprawie w ubiegłym roku złożył mec. Piotr Pszczółkowski. Wskazał, że wojskowi prokuratorzy, którzy brali udział w czynnościach po katastrofie smoleńskiej na terenie Rosji, mieli nie dopełnić obowiązków, gdyż nie brali udziału w sekcjach zwłok i nie wnioskowali o to. Nie przeprowadzili sekcji także po przetransportowaniu ciał ofiar do Polski.

Za niedopełnienie obowiązków przez funkcjonariusza publicznego grozi kara do trzech lat więzienia.

Autor: pk, gb
Źródło: Niezależna


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. AstroCris 01.10.2013 19:40

    Do 3 lat…litości. Ich decyzje mają wpływ na masy, jak sie to ma np do posiadania zielonej roślinki zakazanej tylko w co niektórych państwach. Chwała wszechobecnej niesprawiedliwości i bezprawiu

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.