Czy prokuratorzy popełnili przestępstwo?

Opublikowano: 01.10.2013 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2

Poznańska prokuratura wojskowa po raz kolejny, tym razem o miesiąc przedłużyła śledztwo, w którym bada, możliwość popełnienia przestępstwa przez prokuratorów prowadzących śledztwo smoleńskie. Chodzi o zaniechanie przeprowadzenia sekcji zwłok ofiar katastrofy smoleńskiej w Polsce, podczas gdy – jak dziś wiadomo – polscy śledczy nie uczestniczyli przy autopsjach w Rosji tuż po tragedii.

Rzecznik Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Poznaniu ppłk Sławomir Schewe wyjaśnił niezalezna.pl, że przedłużenie postępowania ma związek z nowym wnioskiem mec. Piotra Pszczółkowskiego. Pełnomocnik pokrzywdzonych wniósł o dodatkowe przesłuchanie jednego świadka oraz o zabezpieczenie dokumentacji.

Doniesienie w tej sprawie w ubiegłym roku złożył mec. Piotr Pszczółkowski. Wskazał, że wojskowi prokuratorzy, którzy brali udział w czynnościach po katastrofie smoleńskiej na terenie Rosji, mieli nie dopełnić obowiązków, gdyż nie brali udziału w sekcjach zwłok i nie wnioskowali o to. Nie przeprowadzili sekcji także po przetransportowaniu ciał ofiar do Polski.

Za niedopełnienie obowiązków przez funkcjonariusza publicznego grozi kara do trzech lat więzienia.

Autor: pk, gb
Źródło: Niezależna

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
AstroCris
Użytkownik
AstroCris

Do 3 lat…litości. Ich decyzje mają wpływ na masy, jak sie to ma np do posiadania zielonej roślinki zakazanej tylko w co niektórych państwach. Chwała wszechobecnej niesprawiedliwości i bezprawiu