Covid kurczy budżety

Opublikowano: 23.03.2021 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1280

W wyniku pandemii koronawirusa liczebność klasy średniej zmniejszyła się po raz pierwszy od 30 lat. Na całym globie przybyło żyjących w ubóstwie.

Jak donosi portal Business Insider, klasa średnia skurczyła się w skali świata po raz pierwszy od lat 90., a niemal dwie trzecie gospodarstw domowych z państw rozwijających się odczuło spadek dochodów. Wynika to z najnowszych szacunków przygotowanych przez badaczy z amerykańskiego Pew Research Center opartych na wstępnych danych Banku Światowego. Według badaczy w ciągu minionego klasa średnia, do której zalicza się tych, których zarobki kształtują się na poziomie 10-50 dol. dziennie, skurczyła się o 90 mln osób. W minionym roku z grupy osób o wysokich dochodach (zarabiających więcej niż 50 dol. dziennie) wypadło 62 mln osób. Zatem COVID-19 przyniósł kres 30-letniej erze ciągłego rozwoju klasy średniej w skali globalnej.

Równocześnie o 131 mln osób zwiększyła się liczba żyjących w ubóstwie, czyli zmuszonych radzić sobie za mniej niż 2 dolary dziennie.

Źródło: NowyObywatel.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 5, średnia ocena: 4,20 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o