Councile podwyższą podatek na policję na wniosek rządu

Opublikowano: 19.12.2018 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2022

Rząd zwrócił się do councili, aby te podniosły podatek przeznaczony na służby policyjne. Wszystkiemu winny jest wzrost przestępczości zaobserwowany w ostatnich latach.

Podniesienie podatku będzie obowiązywało w całej Wielkiej Brytanii, a jego bezpośrednią przyczyną jest wzrost przestępczości. Podwyżka sprawi, że w budżecie pojawi się dodatkowych 970 mln funtów, ale 500 mln z tych pieniędzy trafi do policji, jeżeli podatek zostanie podniesiony o 2 funty miesięcznie dla każdego gospodarstwa domowego.

To już drugi rok z rzędu jak rząd ogłasza podniesienie podatków na policję w obliczu rosnącej przestępczości.

“Nie jest nam łatwo podjąć taką decyzję, ponieważ wiemy jak wielu osobom brakuje pieniędzy. Jednak chcemy, aby policja dysponowała odpowiednimi środkami, aby móc chronić obywateli przed przestępcami” – powiedział minister policji, Nick Hurd.

Z kolei minister policji w gabinecie cieni powiedział, że system pobierania podatków działa obecnie jak loteria, ponieważ council może podwyższyć podatek w zależności od wartości nieruchomości. Przedstawienie planu na podwyżkę podatku na policję nastąpiło po tym jak Komisja Spraw Wewnętrznych opublikowała raport, w którym stwierdzono, że jeśli policja w Wielkiej Brytanii nie otrzyma większych funduszy, to może dojść do sytuacji, w której siły będą nieproporcjonalne do ilości popełnianych przestępstw.

Zwiększenie funduszów na służby mundurowe obiecywał też Sajid Javid odkąd objął swój urząd po Amber Rudd. Stwierdził on teraz, że podwyżka ta będzie “najwyższą podwyżką dla policji od 2010 roku”.

“Słuchałem tego, co mówią sami policjanci i mogę potwierdzić, że nadal będziemy ich usilnie wspierać” – powiedział Javid.

Statystyki pokazują, że od 2008 roku znacznie wzrosła liczba przestępstw z użyciem noży, z czego jedna piąta została popełniona przez dzieci i osoby małoletnie. Z całej puli pieniędzy 150 mln funtów zostanie przeznaczonych na policyjne pensje. 59 mln funtów zostanie przekazanych na walkę z terroryzmem.

Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. skrzypkima 19.12.2018 18:25

    Świetnie. Dzięki podwyżkom będzie można zatrudnić więcej policjantów, którzy na szerszą skalę będą mogli ścigać zbrodniarzy ośmielających się wypowiadać krytycznie o najbardziej pokojowej religii na świecie.
    Będą też mogli zapewnić lepszą ochronę wyznawcom tejże zanim rasistowscy Europejczycy zamieszkujący Wyspy w pełni się z nimi nie zasymilują.

  2. qhashbba 20.12.2018 01:20

    @skrzypkima Wybacz, ale w Anglii nic takiego sie nie dzieje. Jeszcze nie widzialem, ani nie slyszalem po pierwsze zeby ktos sie zle wypowiadal o Isalmie. Po drugie nie widzialem zeby jakis muzulmanin mial pretensje do innych nacji. Takie przypadki widzialem tylko w mediach.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.