Córka posła PiS została prokuratorem bez konkursu

Opublikowano: 03.10.2017 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 8

Polecenie przyszło z Warszawy. Prokuratorem rejonowym w Krośnie ma zostać Barbara Piotrowicz. Zarobki? Prawie 100 tys. zł rocznie. Konkurs? Niepotrzebny.

Sprawę nagłośnił „Super Express”. Okazuje się, że polecenie, aby zatrudnić córkę posła PiS, przyszło z Warszawy. Z wnioskiem o jej powołanie we wrześniu 2016 na stanowisko prokuratora rejonowego wystąpił prokurator krajowy Bogdan Święczkowski. Jak podaje „SE”, powołał się na przepis, według którego możliwe jest obsadzenie stanowiska kandydatem, który będzie sprawował urząd prokuratora po raz pierwszy „w szczególnie uzasadnionych przypadkach” bez przeprowadzenia procedury konkursowej.

Bo Barbara Piotrowicz wcześniej była adwokatem. Jej staż pracy nie był również szczególnie imponujący. Dopiero w 2011 została wpisana na listę adwokatów Okręgowej Izby Adwokackiej. Posadę prokuratora objęła natomiast w krośnieńskich strukturach, w których pół życia przepracował jej ojciec. Również jako prokurator w stanie wojennym, członek ówczesnej lokalnej egzekutywy PZPR, który dziś z mównicy krzyczy „Precz z komuną!”.

Barbara Piotrowicz w ciągu roku zarobiła ponad 98 tysięcy złotych (prawie 10 tys. zł miesięcznie). Twierdzi, że spełniała wymogi formalne, więc wszystko jest w porządku. – A dlaczego wybrano mnie? Nie wiem, może nie było innych kandydatów, proszę zapytać o to w Prokuraturze Generalnej – odgryzła się mediom. W końcu i tak jej zarobki wynoszą tyle, za ile Małgorzata Gersdorf ledwie zdołałaby wyżyć na prowincji. Tymczasem w rodzinie rośnie już kolejny talent prawniczy. Młodsza córka posła Piotrowicza studiuje prawo kanoniczne na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Uniwersytecie Warszawskim. Sam poseł zaś skutecznie uniknął obniżki emerytury, stwierdzając, że „nie szkodził państwu polskiemu”, będąc prokuratorem w strukturach PRL i zaangażowanym członkiem partii.

Autorstwo: WK
Na podstawie: SE.pl [1] [2]
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Turambar
Użytkownik
Turambar

Nihil novi (nic nowego), nepotyzm był i będzie.

pigwus
Użytkownik
pigwus

Wszystkie grabie grabią do siebie i nic tego nie zmieni.

polach
Użytkownik
polach

“Wszystkie grabie grabią do siebie i nic tego nie zmieni.”
“Nic” i nikt prócz NAS – tego faktu zmienić nie może, bo samo się nic nie zmieni.

Pzdr