Co powiedział prezydent Izraela?

Opublikowano: 14.04.2018 | Kategorie: Historia, Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1363

Prezydent Andrzej Duda i medialni klakierzy „dobrej zmiany” starają się wmówić, że podczas wczorajszego wystąpienia izraelskiego prezydenta Re’uwena Riwlina w Oświęcimiu nie padły słowa o współudziale Polaków w Holokauście, o czym szeroko rozpisują się tamtejsze gazety. Z informacji dostępnych na stronie izraelskiego resortu spraw zagranicznych wynika jednak, iż Riwlin wyraźnie mówił o „polskiej ziemi umożliwiającej egzekucję w imię przerażającej ideologii Hitlera”, a także o „fali antysemityzmu spowodowanej nowym prawem”.

Duda zaprzeczył na Twitterze, aby podobne słowa padły z ust jego izraelskiego odpowiednika, tym samym krytykując cytaty przytoczone przez czołowe izraelskie media. Okazuje się jednak, że informacje o skandalicznym wystąpieniu Riwlina nie są jedynie medialnym kłamstwem, ale pojawiły się chociażby na stronie izraelskiego ministerstwa spraw zagranicznych, które zamieściło oficjalny komunikat rzecznika syjonistycznej głowy państwa. Ze słów Riwlina wynika więc jednoznacznie, że obciąża on Polaków za Holokaust, stawiając ich w jednym szeregu choćby z Niemcami.

Izraelski prezydent przede wszystkim żądał wczoraj, aby „ze względu na szczególne związki żydowskie z Polską ” nasz kraj „nadal angażował się w kompleksowe i nieograniczone badania nad wydarzeniami z okresu Holokaustu”. Riwlin stwierdził, że Izraelczycy doceniają zaangażowanie osób, które w trakcie II wojny światowej decydowały się ratować Żydów, ale jednocześnie zwrócił uwagę na „inne zjawiska, ludzi, którzy mordowali i dziedziczyli majątki”.

Zdaniem Riwlina Holokaust był wynikiem nazistowskiej ideologii, która „rozkwitła na polskiej ziemi”, zaś choć Niemcy ponoszą za nią główną odpowiedzialność „mieli też pomocników”, a mieli nimi być także Polacy, których wymienił on w jednym rzędzie z Francuzami, Holendrami, Belgami, Litwinami i Ukraińcami. Izraelski prezydent powiedział też wprost o wielu ludziach w Europie Zachodniej i Europie Wschodniej, którzy „ukradli żydowskie mienie, przejęli kontrolę nad żydowskimi domami, wydało swoich żydowskich sąsiadów i ich zamordowało”.

Głowa państwa żydowskiego na zakończenie swojego wystąpienia, zgodnie z komunikatem izraelskiego MSZ, powiedziała również o „polskiej ziemi umożliwiającej egzekucję w imię przerażającej ideologii Hitlera”, a także o fali „antysemityzmu” spowodowanej nowelizacją ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Riwlin dodał, iż było wielu Polaków walczących z nazistowskim reżimem, ale nie można zaprzeczyć, iż „Polska i Polacy mieli udział w eksterminacji”.

Na podstawie: MFA.gov.il
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. emigrant001 15.04.2018 16:32

  Aby wierzyć, że pada deszcz jak plują ci w twarz to trzeba być idiotą albo prezydentem, albo jednym i drugim jednocześnie.

 2. radical3dom 16.04.2018 00:00

  Panie Prezydencie chociaż nie głosowałam na Pana bo wiem, że nie działa Pan w imię narodu Polskiego tylko ludzi którzy pożyczyli Polsce ogromne ilości pieniędzy na fanaberie poskomunistycznych rządów aby wcielić rządy nowej komuny tak zwanego NWO, ośmielę się jako mieszkaniec tej od lat okupowanej ziemi wyrazić swoje niezadowolenie z poczynań Pana względem narodu chyba najbardziej splugawionego moralnie jakim jest żydowski do niedawna mający swoje siedlisko na ziemiach Polskich, w pełni jestem świadoma, że działa Pan w/g wytycznych ludzi którzy Pana na stanowisku tym usytuowali(bo na pewno nie przez demokratyczne wybory 25% nie może rządzić 75% ludzi). Haniebnym jest przyjmowanie ani dyskusja z ludźmi, którzy okupują ziemie innego narodu wyniszczając go w obliczu międzynarodowych obserwatorów(Palestyna) dodatkowo bezprawnie domagającego się pieniędzy za ofiary holokaustu wykonanego przez Niemcy w czasie II wojny światowej, pominę fakt że Polaków i innych nacji słowiańskich podczas wojny i w obozach zginęło o wiele więcej. Proszę więc wbrew zdrowemu rozsądkowi, który mówi, że to nic nie da, bo przecież nie Polska jes tu najważniejsza(przynajmniej z Pana poczynań to wynika) aby uciął Pan wszystkie roszczenia i kontakty z narodem wygnanym i przeklętym przez samego Boga i aby pan odwołał wszystkie deklaracje jawne i niejawne względem narodu żmijowego. Przynosi to hańbę i umniejsza narodowi Polskiemu znanemu i sławnemu długo przed narodzinami żyda Chrystusa.

  PROPONUJE WYSŁAĆ TAKI LIST A MOŻE SAMO LEPSZY WYSKROBIECIE DO PREZIA!!!

  http://www.prezydent.pl/kontakt/

 3. Niewypadamiteraz 16.04.2018 00:29

  „polskiej ziemi umożliwiającej egzekucję w imię przerażającej ideologii Hitlera”

  Stosując tą samą logikę, zgwałcona kobieta “umożliwiła swoim ciałem egzekucję chorych popędów zboczeńca” i jest współwinna zbrodni napaści i gwałtu.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.