CIA kupiła i zniszczyła własną broń chemiczną

Opublikowano: 19.02.2015 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 621

Do dziś wszyscy pamiętają inwazję Stanów Zjednoczonych na Irak w 2003 roku. Wojnę argumentowano tym, że Saddam Husajn posiadał broń masowego rażenia i mógł jej użyć przeciwko USA. Po inwazji głośno mówiło się o tym, że tak naprawdę nie znaleziono tam żadnej tego typu broni, jednak wiele wskazuje na to, że rzeczywistość była zupełnie inna.

Kilkanaście lat temu oskarżano irackiego dyktatora o posiadanie broni masowego rażenia. Na co warto zwrócić uwagę jest fakt, że na okrągło aż do znudzenia powtarzano dokładnie “broń masowej zagłady” – mogła to zatem być broń jądrowa, chemiczna bądź biologiczna. Wiele osób do dziś żyje w przekonaniu, że USA dokonała inwazji na Irak ale nie znaleziono tam żadnej broni masowego rażenia.

Tymczasem niektóre fakty wskazują na coś zupełnie innego. Zacznijmy od tego, że w latach 1980-1988 Irak prowadził wojnę z Iranem, który jest dziś demonizowany głównie przez Arabię Saudyjską i Izrael za prowadzony program nuklearny. Jednak w przeszłości, Irak za czasów panowania Saddama Husajna był wspierany przez kraje zachodnie, w tym również przez USA.

Co więcej, sojusznicy Husajna pomagali mu w wojnie z Iranem a Irak posiadał wtedy broń chemiczną, która powstała właśnie dzięki krajom takim jak Stany Zjednoczone, Francja czy Wielka Brytania. Więc rzekomo “iracka broń chemiczna” była w rzeczywistości bronią, która została wyprodukowana przez Zachód.

Jak wiadomo Irak przegrywał wojnę z Iranem a USA postanowiły zrobić wszystko, aby Husajn nie został pokonany. Dlatego ówczesny prezydent Ronald Reagan zezwolił, aby irackie wojska użyły broni chemicznej do celów obronnych. Wojna iracko-irańska zakończyła się w 1988 roku i żadna ze stron jej nie wygrała.

Lata później, czyli w 2003 roku, doszło do ataku na Irak, ponieważ posiadał “broń masowego rażenia”. Mówiąc dosłownie, chodzi właśnie o broń chemiczną – jest to ciągle ta sama broń, która powstała dzięki wsparciu ze strony zachodnich krajów. Dokonano więc inwazji a potem we wszystkich mediach panowało oburzenie, ponieważ Irak jednak nie posiadał żadnej tego typu broni.

Prawda jest jednak zupełnie inna. Tajne dokumenty wskazują, że w latach 2004-2011 amerykańscy żołnierze znaleźli na terenie Iraku niemal 5 tysięcy jednostek broni chemicznej. Znalezione tam gazy musztardowe i paralityczno-drgawkowe zraniły w sumie kilkunastu wojskowych i kilku irackich policjantów. Jest to broń chemiczna, która oficjalnie powstała ponad 30 lat temu.

Najnowszy raport wskazuje, że w 2005 i 2006 roku CIA i amerykańscy żołnierze w ramach tajnej operacji Avarice odzyskali i zniszczyli co najmniej 400 pocisków Borak, wypełnionych gazami bojowymi. Co ciekawe, agencja zdobyła te rakiety… kupując je w Iraku od anonimowego mężczyzny.

Oficjalnie mówi się, że Stany Zjednoczone chciały odzyskać broń chemiczną aby przypadkiem nie trafiła w ręce terrorystów, którzy mogliby użyć jej przeciwko amerykańskim wojskom. Pojawia się więc pytanie – skoro USA, jak same twierdzą, mają wyłącznie pokojowe zamiary, to dlaczego wszystkie działania i sama obecność gazów bojowych w Iraku została utajniona?

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: www.nytimes.com
Źródło: Zmiany na Ziemi


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. agama 19.02.2015 19:47

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.