Choroba Putina fake newsem angloamerykańskich służb

Opublikowano: 23.09.2023 | Kategorie: Polityka, Publicystyka, Publikacje WM

Liczba wyświetleń: 1663

Wojna na Ukrainie powoli odsłania swoje prawdziwe oblicze. Wiemy już dzisiaj, że bohaterowie z Wyspy Węży poddali się siłom rosyjskim, zamiast wytrwać w walce do końca. Wiemy, że duch Kijowa, rzekomy as ukraińskiego lotnictwa, nigdy nie istniał. Wiemy, że ostrzał Konstantynówki, w którym zginęło kilkunastu ukraińskich cywilów, a kilkudziesięciu zostało rannych, był dziełem reżimu kijowskiego, a nie Rosji. Na prawdę o tzw. zbrodni w Buczy poczekamy zapewne jeszcze wiele lat, jednak już dzisiaj wiadomo, że kolejny mit, mit ciężkiej choroby prezydenta Federacji Rosyjskiej Władimira Putina, był pospolitym kłamstwem rozpowszechnianym z inspiracji brytyjskich i amerykańskich tajnych służb.

O ciężkiej chorobie Władimira Putina media tak w Polsce jak i za granicą informowały już w roku 2014. Można więc się domyśleć, że tak wówczas jak i obecnie były to operacje psychologiczne angloamerykańskich służb, których celem w roku 2022 i 2023 było stworzenie wizerunku upadającej, słabej Rosji, aby podtrzymać wysiłek wojenny zachodu oraz Ukrainy, przede wszystkim w oczach opinii publicznej, aczkolwiek żołnierze ukraińscy czytając takie rewelacje, zapewne również dzięki nim podbudowywali swoje morale.

Pierwsze wzmianki o śmiertelnej chorobie Władimira Putina pojawiły się w marcu 2014 roku, tuż przed aneksją półwyspu Krymskiego. Wówczas, jak się wydaje, tego typu wrzutki służyć mogły skompromitowaniu decyzji rosyjskiego prezydenta i wytłumaczeniu chorobą jego postanowienia o odebraniu Ukrainie części jej terytorium. Trudno powiedzieć czy celem tego było zdjęcie winy za działania Putina z Rosji jako państwa i wytłumaczenie tej decyzji złym stanem świadomości jednego człowieka — przywódcy tego kraju czy też przekonanie Ukraińców już wówczas, że Rosja jest słaba, a jej władza chwieje się na nogach i że warto podjąć się walki z rosyjskim agresorem.

Kolejny raz o śmiertelnej chorobie Putina zrobiło się głośno w październiku tego samego 2014 roku. Wówczas wieszczono rosyjskiemu przywódcy najwyżej trzy lata życia. Jak widzimy, od tamtej pory minęło niemal dokładnie 9 lat, a Putin jak żył, tak wciąż żyje.

Nowy etap operacji śmiertelna choroba Putina nastąpił po agresji rosyjskiej z 2022 roku. Jak podaje w swoim artykule legendarny amerykański dziennikarz śledczy Seymour Hersh amerykańskie oraz brytyjskie służby specjalne po wkroczeniu wojsk Federacji Rosyjskiej i rozpoczęciu tzw. specjalnej operacji wojskowej podjęły decyzję o przeprowadzeniu tajnej operacji dezinformacyjnej. Brytyjskie media miały w jej ramach donosić o rzekomych ciężkich chorobach, na jakie cierpieć miał Putin. Wymieniano choroby krwi oraz nowotwór. Teorie głosiły także o przyjmowaniu przez prezydenta rosyjskiego sterydów.

Plotki o chorobach Putina rozpowszechniał m.in. „The Sun”, „The Guardian” czy chociażby „Newsweek”.

„The Sun” donosił: „Putin jest regularnie faszerowany wszelkiego rodzaju ciężkimi sterydami i innowacyjnymi zastrzykami przeciwbólowymi, aby zatrzymać rozprzestrzenianie się raka trzustki, który niedawno został zdiagnozowany. Powoduje to nie tylko duży ból, Putin ma także opuchniętą twarz i cierpi na inne skutki uboczne, w tym zaniki pamięci”.

„The Guardian” z kolei pisał: „Plotki są bardzo różne: Władimir Putin cierpi na raka lub chorobę Parkinsona, według niepotwierdzonych i niemożliwych do zweryfikowania doniesień, rosyjski przywódca przeżył próbę zamachu stanu lub, jak uważają niektóre tabloidy, już nie żyje i został zastąpiony przez sobowtóra”.

„Newsweek” z kolei donosił: „Ukraiński urzędnik ujawnił, że prezydent Rosji Władimir Putin jest »bardzo chory« na raka i inne choroby, co jest najnowszym doniesieniem, w czasie kiedy krążą plotki na temat stanu zdrowia Putina”.

O śmiertelnej chorobie rosyjskiego przywódcy informował internetowy serwis tygodnika „Wprost” jeszcze 13 września bieżącego roku. W artykule pt. „Putin śmiertelnie chory? Będzie martwy przed końcem jesieni” czytamy: „W wywiadzie dla opozycyjnego kanału »Khodorkovsky Live« na »YouTube« Walerij Sołowiej przekazał, że zgodnie z jego wiedzą Władimir Putin jest »śmiertelnie chory« i »będzie martwy przed końcem jesieni«. Potwierdził także, że podczas publicznych wystąpień od kilku miesięcy lub lat rosyjskiego przywódcę zastępują jego sobowtóry”.

Hersh o tym, że śmiertelna choroba Putina była operacją dezinformacyjną brytyjskich i amerykańskich tajnych służb poinformował w swoim artykule pt. „Zły moment dla Zełenskiego” z 21 września bieżącego roku. W tekście tym stwierdził także, opierając się na informacjach amerykańskiego urzędnika mającego dostęp do danych wywiadowczych, że Ukraina praktycznie zakończyła swoją kontrofensywę, która skończyła się totalną klęską, a ukraińskie wojsko jest w zasadzie zdemoralizowane. Gdyby siły zbrojne Ukrainy otrzymały rozkaz kontynuowania kontrofensywy, to zwyczajnie w świecie zbuntowałyby się.

Urzędnik, z którym rozmawiał Hersh, weteran rywalizacji zimnowojennej ze Związkiem Radzieckim, stwierdził także, że wojna właściwie już się zakończyła, a Federacja Rosyjska ją wygrała.

Autorstwo: Terminator 2019
Źródło: WolneMedia.net

Źródłografia

1. https://seymourhersh.substack.com/p/zelenskys-bad-moment

2. https://www.wprost.pl/swiat/11389258/putin-smiertelnie-chory-bedzie-martwy-przed-koncem-jesieni.html

3. https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2022-11-01/wyciekly-nowe-informacje-o-stanie-zdrowia-putina-przywodca-rosji-ciezko-chory/

4. https://forsal.pl/swiat/rosja/artykuly/8417808,budanow-putin-jest-powaznie-chory-na-raka.html

5. https://www.theguardian.com/world/2022/may/30/rumours-continue-about-putins-health-with-little-to-back-them-up

6. https://www.newsweek.com/putin-very-sick-cancer-other-health-issues-ukrainian-official-1706606

7. https://www.rmf24.pl/raporty/raport-wojna-z-rosja/news-tajne-dokumenty-putin-ma-raka-bierze-chemie,nId,6714717

8. https://www.newsweek.pl/swiat/wladimir-putin-chory-rosyjski-prezydent-ma-raka-trzustki-newsweekpl/2bppqjb

9. https://www.fakt.pl/wydarzenia/swiat/wladimir-putin-ma-raka-putin-ma-raka-trzustki-choroby-politykow/4wmj8cw

10. https://www.tvp.info/17435382/putin-umiera-na-nowotwor-swiat-dyskutuje-o-plotkach-amerykanskiego-brukowca


TAGI: , , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. replikant3d 24.09.2023 09:59

    To było oczywiste od początku..

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.