Chiński “wielki brat” czuwa nad wszystkim

Opublikowano: 22.03.2018 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1990

Szanghaj Chiny poinformowały że będą stosować tzw. system kredytu społecznego do odmowy podróży pociągami i samolotami.

Sprawi to, że ludzie, którzy są aspołeczni i popełnili wykroczenia nie będą mogli korzystać z tego rodzaju środków transportu, w okresie do roku. Osoby takie znajdą się na czarnych listach. Można się na nie dostać m.in. za rozpowszechnianie fałszywych informacji o terroryzmie czy też sprawianie kłopotów władzom, jak również jazdy bez biletów czy palenie w pociągach – wynika z opublikowanego kilka dni temu oświadczenia Komisji Narodowego Rozwoju i Reform.

Osoby, które dopuściły się oszustw finansowych, a także pracodawcy którzy nie uiścili opłaty ubezpieczenia społecznego za pracowników czy też osoby, które nie zapłaciły mandatów i grzywien również będą objęte ograniczeniami.

Reguły te wchodzą w życie od pierwszego maja i są zbieżne z zamiarem obecnego kierownictwa i prezydenta XI stworzenia systemu kredytu społecznego opartego o zasadę wiarygodności i zaufania społecznego. Władze chińskie przy pomocy różnych środków elektronicznych będą gromadzić i oceniać informacje na temat codziennego życia wszystkich obywateli.

Już w 2017 r. Sąd Najwyższy Chin ujawnił podczas konferencji prasowej że 6 150 000 Chińczyków zostało pozbawionych prawa korzystania z linii lotniczych ze względu na aspołeczne zachowanie.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. polach 22.03.2018 22:55

    Pretekst do kontroli ludności świetny:)w swej głupocie…teraz kogo nie stać na zapłacenie grzywny itp to ma chodzić na piechotę wszędzie:P- Ciekawe ile jeszcze czasu Chińczycy wytrzymają postępujący ucisk władz.

  2. jarchmiel 23.03.2018 06:51

    Przypomniał mi się jeden z odcinków serialu “Czarne lustro”, w którym to podobnie działało, tylko, że to nie rząd, a ludzie za pomocą smartfonów oceniali interakcje między sobą w skali od 0 do 5.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.