Były król Hiszpanii emigruje z kraju

Opublikowano: 04.08.2020 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 740

Były lider Hiszpanii, król Juan Carlos, który znalazł się w centrum skandalu korupcyjnego, według pałacu królewskiego zamierza opuścić kraj.

Juan Carlos poinformował syna, panującego monarchę Filipa VI, o decyzji wyjazdu za granicę. „Kierując się chęcią jak najlepszej służby obywatelom Hiszpanii i jej instytucjom, a także tobie jako królowi, informuję o mojej przemyślanej decyzji o opuszczeniu Hiszpanii na pewien czas” – czytamy w liście.

Nie podano, gdzie dokładnie król zamierza się osiedlić. Filip VI podziękował ojcu za jego decyzję i zwrócił uwagę na „historyczne znaczenie jego rządów”. Juan Carlos zrzekł się tronu na rzecz swojego syna w czerwcu 2014 roku, ale zachował tytuł króla.

W marcu Filip VI postanowił pozbawić ojca środków z budżetu domu królewskiego, a także zrezygnował z dziedziczenia.

Na początku czerwca prokuratura hiszpańskiego Sądu Najwyższego wszczęła śledztwo przeciwko Juanowi Carlosowi w związku z zawarciem umów na budowę szybkiej kolei w Arabii Saudyjskiej między Mekką a Medyną. Śledztwo ma na celu ustalenie faktów związanych z wręczaniem łapówek od świty saudyjskiego króla Juanowi Carlosowi.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI:

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o