Brytyjskie gangi prowadzą tabele wyników przestępczości!

Opublikowano: 24.05.2019 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 726

Wewnętrzne rankingi skuteczności gloryfikują przemoc, w mediach społecznościowych pojawiły się nawet filmy z udziałem zamaskowanych nastolatków, w których chwalą się swoimi przestępczymi dokonaniami, opisują też jak działa system. Zgodnie z nim, każda przemoc – cios nożem, użycie broni, ma swoją ustaloną punktację. Każdy atak i napaść są zliczane, wyniki mówią o sile, pozycji danego gangu.

„The Sky News” dotarło do informatora, który wyjaśnia działanie tablicy wyników – członek gangu może otrzymać 50 punktów za ranę na głowie, 30 punktów za klatkę piersiową, 20 za brzuch, 10 za nogę i 5 za rękę.

Filmy i rankingi są przede wszystkim elementem rywalizacji pomiędzy grupami. Osoby pracujące z młodzieżą i rodzice ofiar gangów,ostrzegają inne rodziny – to gra w której stawką jest życie! Apelują o szybkie usunięcie materiałów z kanału „You Tube” i z „Instagramu”. Sayce Holmes-Lewis, który zajmuje się zagrożona młodzieżą powiedział dla „The Sky News”: „Dźgniesz osobę w głowę lub klatkę piersiową otrzymasz pewną liczbę punktów. Otrzymujesz różne punkty za dotkliwość przemocy. Rzeczywistość młodych ludzi wydaje się być bardzo wypaczona, jeśli chodzi o przemoc. to jest gra. Zabranie kogoś i zabicie kogoś jest teraz zabawne.”

Gangi to plaga Wielkiej Brytanii, która dotyka coraz więcej młodych ludzi. Takich jak 17-letni Rhyhiem Barton,który został zastrzelony w maju ubiegłego roku w południowym Londynie. Przed morderstwem rapował o „tablicy wyników” w filmie wideo, który miał ponad 300 000 wyświetleń. Działacze społeczni mówią zdecydowanie, filmy trzeba usuwać szybko i systematycznie. Ich zdaniem tak się nie dzieje. To, że w ogóle są udostępniane poprzez media społecznościowe, to jawne nakłanianie do przemocy, podsumowują.

Craig Turner – szef jednostki ds. zwalczania gangów w ramach Metropolitan Police, potwierdza: „Nie ma wątpliwości, że media społecznościowe są używane do agitacji i podżegania do przemocy. Usuwamy je tak szybko, jak je identyfikujemy”. Od początku tego roku, policja usunęła z sieci ponad 100 filmów opublikowanych przez gangi.
Przedstawiciel „You Tube” powiedział, że serwis współpracuje z policją i Ministerstwem Spraw Wewnętrznych by sprawnie podejmować działania w związku z treściami, które łamią prawo.

Autorstwo: AG
Źródło: Cooltura24.co.uk


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.