Brytyjski podatnik finansował Al-Kaidę

Opublikowano: 12.04.2019 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 887

Przez lata niebezpieczny gang infiltrował agencje rządowe w Wielkiej Brytanii i przekazywał gotówkę al-Kaidzie. Urząd Skarbowy (HMRC) zdawał sobie z tego sprawę, ale nie poinformował MI5.

Według danych policyjnych i pochodzących z wywiadu gangsterzy ukradli z pieniędzy podatników miliardy funtów brytyjskich i wykorzystali dziesiątki milionów do finansowania terroryzmu. Gazeta „The Sunday Times” nie może jednak ujawnić tożsamości członków gangu ze względu na nakazy sądowe sprzed prawie 10 lat.

Sieć przestępców w Londynie, Buckinghamshire, Birmingham, północno-zachodniej Anglii i Szkocji przez dwie dekady dokonywała oszustw związanych z podatkami VAT i świadczeniami na rzecz skarbu państwa, a także bogaciła się na oszustwach związanych z kredytami hipotecznymi i kartami kredytowymi dla banków i osób fizycznych. Grupa zdefraudowała około 8 miliardów funtów z publicznych pieniędzy.

Według ujawnionych danych gang przekazał 1% swoich zysków, czyli 80 mln funtów Al-Kaidzie w Pakistanie i Afganistanie, gdzie finansował madrasy, obozy szkoleniowe i inne działania terrorystyczne. Część pieniędzy dotarła do pakistańskiej organizacji ściśle związanej z szefem Al-Kaidy, Osamą bin Ladenem.

Suma, jaką gang wyprowadził ze skarbu państwa, jest prawie trzykrotnością rocznych wydatków rządowych na MI5, MI6 i GCHQ i jest bliska rocznym wydatkom rządu centralnego na działania policyjne w Anglii i Walii.

Jak wynika z akt sprawy, gang infiltrował wiele agencji rządowych i skorumpowanych lokalnych polityków. Wiele szczegółowych danych pochodzi od HM Revenue & Customs (HMRC) i oddziału specjalnego, który badał siatkę przestępczą przez 20 lat.

Niektóre informacje, które ujawniają rolę księgowego w prowincjonalnym angielskim mieście, zostały odkryte na starym laptopie w Afganistanie przez oficerów CIA i MI6 podczas poszukiwań bin Ladena po ataku z 11 września 2001 roku.

Funkcjonariusze wywiadu HMRC już na co najmniej dwa lata przed zamachem zidentyfikowali również powiązania gangów z Shehzadem Tanweerem, terrorystą zaangażowanym w zamachy bombowe z 7 lipca w Londynie w 2005 r., w których zginęły 52 osoby. Jednak wyżsi urzędnicy HMRC odmówili wykorzystania informacji wywiadowczych do wszczęcia dochodzenia. Funkcjonariusz służby celnej powiedział, że wielokrotnie uniemożliwiono mu dzielenie się informacjami z MI5, ponieważ HMRC chciał zachować poufność rejestrów podatkowych osób podejrzanych o terroryzm.

Ostatecznie średniej rangi członkowie gangu zostali skazani łącznie na ponad 100 lat więzienia za oszustwa i pranie pieniędzy. Osoby znajdujące się na samym szczycie hierarchii gangu uciekły z Wielkiej Brytanii przed aresztowaniem i prawdopodobnie znajdują się na Bliskim Wschodzie. Koronna Służba Prokuratorska nadal utrzymuje, że żadne informacje nie mogą zostać ujawnione, dopóki szefowie nie zostaną deportowani do Wielkiej Brytanii i nie staną przed sądem.

Nazir Afzal, prokurator, który postawił przed sądem gang z Rochdale zamieszany w handel kobiet i zmuszanie do prostytucji powiedział, że sytuacja jest bezprecedensowa.

„Skandalem jest fakt, że osoby te przebywały w więzieniu, opuściły je, a opinia publiczna wciąż nic o tym nie wie” – powiedział. „Nigdy nie słyszałem o takich ograniczeniach w przypadku procesów osób, które opuściły kraj. Nie możemy czekać jeszcze kilka lat, aby dowiedzieć się, co się naprawdę wydarzyło, ponieważ sprawa dotyczy żywotnych interesów publicznych. ”

Dwuletnie śledztwo przeprowadzone przez „The Sunday Times”, oparte na tysiącach plików wywiadowczych, e-mailach, dokumentach sądowych i wywiadach z przedstawicielami służb bezpieczeństwa, ujawniło jednak wiele faktów. Wiadomo na przykład, że pierwsze przecieki o działalności gangu pojawiły się 24 lata temu. Raporty tajnej policji pokazują, że już w 1995 roku specjalny oddział HCMR otrzymywał informacje, iż członkowie gangu dokonują oszustw hipotecznych przy pomocy skorumpowanych agentów bankowych i pośredników hipotecznych.

„Azjatyccy klienci regularnie przyjeżdżają z torbami reklamowymi wypełnionymi gotówką”, powiedział informator, który twierdził też, że pieniądze deponuje się na kontach bankowych pod fałszywymi nazwiskami, zanim zostaną „wysłane z kraju na cele związane z terroryzmem i handlem narkotykami”.

Te przecieki doprowadziły do ​​czteroletniego dochodzenia prowadzonego przez HMRC, prowadzącego do samego urzędu skarbowego i innych agencji. W dochodzeniu zgromadzono dane wywiadowcze od urzędników podatkowych, celnych, policyjnych, imigracyjnych i urzędników ds. norm handlowych, a osoby podejrzane poddano nadzorowi.

Stwierdzono, że gang korzysta z sieci fabryk i firm, wykorzystując swoich pracowników do oszustw polegających na fabrykowaniu fałszywej tożsamości, sprzedaży podrabianych towarów, oszustw ubezpieczeniowych związanych z wypadkami komunikacyjnymi oraz oszustw związanych z kredytami hipotecznymi i kartami kredytowymi. Przestępcy używali nawet psów z przymocowanymi kamerami, żeby penetrować fabryki i inne zakłady pracy.

Przestępstwa gangu były złożone i zróżnicowane, ale wszystkie doprowadziły do ​​kradzieży miliardów z publicznych środków i prywatnych źródeł.

Autorstwo: GB
Na podstawie: TheTimes.co.uk
Źródło: Euroislam.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.