Brytyjscy pracodawcy wypowiedzieli wojnę smartfonom w miejscu pracy

Opublikowano: 07.07.2019 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 590

Brytyjscy pracodawcy coraz częściej konfiskują telefony swoich pracowników, aby skupili się oni na pracy – pisze „Times”. Biznesmeni skarżą się, że wielu zatrudnionych jest uzależnionych od urządzeń mobilnych i ciągle rozprasza się, aby spojrzeć na ekran.

Aktualizacja statusów na portalach społecznościowych, wymienianie się wiadomościami w trakcie pracy może już wkrótce odejść w niepamięć, bo pracodawcy coraz częściej konfiskują telefony pracowników, aby skoncentrowali się oni na pracy.

„Times” pisze, że praktyka, wcześniej uważana za normę w przypadku pracowników sieci detalicznej, teraz stosowana jest w biurach. Dyrektor firmy marketingowej w West Yorkshire polecił, aby nie zatrudniano osób, które nie chcą rozstawać się ze swoim smartfonem. Telefony muszą też oddawać pracownicy kawiarni w Bibliotece Brytyjskiej, którzy nie mogą oprzeć się pokusie spoglądania na ekran w przerwach między obsługiwaniem klientów. Klauzula zakazująca korzystania z urządzeń mobilnych bez zezwolenia jest coraz częściej spotykana w umowach o pracę.

Według Gerarda O’Shaughnessy’ego z firmy Business Marketing Services, do tego stopnia przygnębiali go pracownicy, którzy używali telefonów w miejscu pracy, że dwa miesiące temu zaczął konfiskować urządzenia do przerwy obiadowej. – Niektóre kobiety wpadały w prawdziwą panikę, gdy po przyjściu do pracy poproszono je o zostawienie telefonu w pudełku – powiedział O’Shaughnessy. Przed wprowadzeniem tej polityki pracownicy często przeglądali portale społecznościowe nawet na spotkaniach. – Są uzależnieni od telefonów – podsumował. Jak dodał, często słyszy podobne uwagi od swoich klientów.

Jednak surowa polityka zakazująca używania telefonów komórkowych w miejscu pracy spotkała się z dezaprobatą niektórych organizacji związkowych. Zdaniem sekretarza generalnego Stowarzyszenia Pracowników Biurowych Prospect Mika Clancy’a technologie „stają się nowym powodem do konfliktów między pracownikami i pracodawcami”. Jak dodał, surowa kontrola korzystania z telefonów komórkowych jest odzwierciedleniem kultury nieufności w miejscu pracy.

Zgadza się z nim sekretarz Kongresu Związków Zawodowych Francis O’Grady. – Pracodawcy powinni traktować pracowników jak dorosłych ludzi. Dobrzy pracodawcy pozwalają na korzystanie z telefonów w celach osobistych, o ile nie przeszkadza to w pracy. Po ustaleniu, że noszenie telefonu ze sobą jest niewłaściwe, pracownikom należy udostępnić szafki. Konfiskata mienia osobistego niekorzystnie wpływa na zaufanie i środowisko pracy – podkreślił szef organizacji.

Zdjęcie: kropekk_pl (CC0)
Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.