Boliwia zamierza przywrócić stosunki z Izraelem

Opublikowano: 30.11.2019 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1049

Centroprawicowe władze Boliwii sprawujące rządy po zamachu stanu, zapowiedziały swoje pierwsze cele na arenie międzynarodowej. Wśród nich poważne miejsce zajmuje ponowne nawiązanie stosunków z Izraelem, zerwanych przed dziesięcioma laty przez obalonego niedawno prezydenta Evo Moralesa po kolejnym syjonistycznym ataku na Strefę Gazy.

W ostatnim czasie wiele rządów w szeroko pojętej Ameryce Łacińskiej zmieniło swoją politykę wobec Izraela, co ma związek głównie z objęciem w nich rządów przez polityków związanych z prawicą. Tą drogą chce też podążać nowa boliwijska minister spraw zagranicznych Karen Longaric, stąd zapowiedziała ona w bliżej nieokreślonym terminie przywrócenie stosunków z tym krajem.

Według niej relacje gospodarcze pomiędzy La Paz a Tel Awiwem nie ucierpiały w ostatnich latach, chociaż w 2009 roku Morales postanowił zerwać stosunki dyplomatyczne z państwem syjonistycznym. Stało się to po kolejnym ataku na Palestyńczyków w Strefie Gazy, co zdaniem obalonych niedawno boliwijskich władz jasno pokazywało, że Izrael jest państwem terrorystycznym.

Zapowiedzi boliwijskiej dyplomacji ucieszyły izraelskiego ministra spraw zagranicznych, Israela Kaca. Stwierdził on, że od dłuższego czasu jego państwo zabiegało o odnowienie relacji z Boliwią, czyniąc to głównie za pośrednictwem władz Brazylii. Kac podkreślił, że niedawne obalenie Moralesa pomogło w tym procesie, ponieważ został on zastąpiony przez „rząd przyjazny wobec Izraela”.

Na podstawie: PressTv.com, YnetNews.com
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.