Przywódczyni zamachu stanu w Boliwii skazana

Opublikowano: 16.06.2022 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1148

W piątek, 10. czerwca na dziesięć lat więzienia skazana została Jeanine Áñez, tymczasowa prezydent wyłoniona w wyniku współorganizowanego przez siebie w 2019 r. puczu przeciw ówczesnemu tożsamościowemu prezydentowi Boliwii Evo Moralesowi.

W procesie skazano również współorganizujących zamach z 2019 r. ówczesnego dowódcę sił zbrojnych gen. Williamsa Kalimana i ówczesnego dowódcę policji Vladimira Calderona.

Pucz przeprowadzono po wygranych przez E. Moralesa wyborach prezydenckich z 20 października 2019 r. W wyniku wszczętych przez konserwatywną opozycję, odwołującą się do poparcia USA, zamieszek śmierć poniosło 37 osób a E. Morales udał się na wygnanie do Meksyku.

Sytuacja zmieniła się po wygranych przez partię E. Moralesa Ruch na rzecz Socjalizmu (Movimiento al Socialismo, MAS) wyborach z 2020 r.

Adwokaci broniący J. Áñez zapowiedzieli apelację.

Autorstwo: Ronald Lasecki
Źródło: MyslPolska.info


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.