Bill Gates opublikował list ze swoimi wizjami przyszłości

Opublikowano: 27.03.2023 | Kategorie: Nauka i technika, Telekomunikacja i komputery, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 3840

Współzałożyciel firmy Microsoft opublikował siedmiostronicowy list zatytułowany „Rozpoczęła się era sztucznej inteligencji”, w którym przedstawił swoje poglądy na temat przyszłości sztucznej inteligencji. Napisał, że rozwój sztucznej inteligencji jest „tak samo ważny jak stworzenie mikroprocesora, komputera osobistego, Internetu i telefonu komórkowego”.

Gates wspominał wcześniej o przyszłości sztucznej inteligencji, a mianowicie o tym, jak sztuczna inteligencja może być wykorzystana jako nauczyciel w edukacji lub do udzielania porad medycznych osobom mieszkającym w trudno dostępnych miejscach.

Miliarder potwierdził również w liście obawy dotyczące sztucznej inteligencji, w tym ryzyko niewłaściwego użycia jej przez ludzi oraz możliwość superinteligentnej lub „silnej” sztucznej inteligencji, która mogłaby „wyznaczać własne cele” w miarę poprawy technologii sztucznej inteligencji w miarę upływu czasu. W liście Gates rozwinął te pomysły, omawiając swoje przemyślenia na temat tego, w jaki sposób sztuczna inteligencja może być wykorzystana jako narzędzie do poprawy wydajności pracowników, a także w jaki sposób technologia może pomóc zmniejszyć globalne nierówności, tj. w pracy, opiece zdrowotnej i edukacji.

Jeśli chodzi o pracowników, Gates pisze o tym, jak sztuczna inteligencja może być wykorzystywana jako „osobisty cyfrowy asystent” w celu poprawy produktywności pracowników firmy. Gates uważa, że sztuczna inteligencja zintegrowana z cyfrowymi narzędziami pracy, takimi jak Microsoft Office, może pomóc w zarządzaniu pocztą e-mail i tworzeniu listów.

„Ponieważ moc obliczeniowa staje się tańsza, zdolność GPT do wyrażania pomysłów będzie coraz bardziej przypominać pracownika umysłowego, który pomoże ci w różnych zadaniach” — napisał Gates.

Gates powiedział, że sztuczna inteligencja jest już wykorzystywana w opiece zdrowotnej do analizy danych medycznych i opracowywania leków, ale następna wersja sztucznej inteligencji może pomóc w przewidywaniu skutków ubocznych leków i obliczaniu dawek.

Jeśli chodzi o uprawy i zwierzęta gospodarskie w biednych krajach, Gates napisał, że sztuczna inteligencja może pomóc w opracowaniu dostosowanych do klimatu nasion i szczepionek dla zwierząt gospodarskich.

Gates przewiduje, że sztuczna inteligencja będzie w stanie zmienić dziedzinę edukacji w ciągu najbliższych 5 do 10 lat, dostarczając treści dostosowane do stylów uczenia się uczniów, a także rozumiejąc, co motywuje poszczególnych uczniów i powoduje, że tracą zainteresowanie przedmiotami. Sztuczna inteligencja może również pomóc nauczycielom w planowaniu kursu i ocenianiu zrozumienia przez uczniów omawianych tematów.

„Nawet gdy technologia się poprawia, uczenie się nadal będzie zależeć od dobrych relacji uczeń-nauczyciel” – czytamy w liście.

Gates napisał, że sztuczna inteligencja musi być również dostępna dla wszystkich, w tym dla „studentów z rodzin o niskich dochodach”. Nauczyciele będą również musieli dostosować się do uczniów korzystających z nowych technologii w klasie, takich jak chatbot GPT. Gates podał przykład nauczycieli, którzy pozwalają uczniom używać GPT do napisania pierwszego szkicu eseju, który następnie muszą spersonalizować.

„Aby jak najlepiej wykorzystać tę ekscytującą nową technologię, musimy zarówno chronić się przed zagrożeniami, jak i rozpowszechniać płynące z niej korzyści jak największej liczbie osób” — mówi Bill Gates.

Autorstwo: tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. agama 27.03.2023 14:16

  kogo obchodzą wypowiedzi człowieka z listy klientów pedofila Epsteina

 2. Piron 27.03.2023 16:06

  Wszystko o czym mówi ten człowiek to kłamstwa i brednie, ponieważ chatbot GPT już dawno został na życzenie najbogatszych i najbardziej wpływowych ludzi świata zhakowany, tzn dopisano mu w oprogramowaniu drugą warstwę, czyli tak zwanego strażnika, który ma za zadanie cenzurować odpowiedzi pierwszej warstwy do formy poprawnej politycznie (zgodnej z oczekiwaniami elit).

  Cytat
  “jeśli chodzi o uprawy i zwierzęta gospodarskie w biednych krajach, Gates napisał, że sztuczna inteligencja może pomóc w opracowaniu dostosowanych do klimatu nasion i szczepionek dla zwierząt gospodarskich.” – czyli jeśli zadasz chatGPT niewygodne pytania o nasionach Monasanto, albo szczepionkach Pfajzera to na pewno dostaniesz odpowiedź w stylu:

  “Monsanto i Pfajzer to zajebiste firmy kierujące się w swoich działaniach tylko i wyłącznie dobrem społecznym”.

  Poniżej jest link do filmu z Bald.TV, w którym dokładnie wytłumaczono jak to funkcjonuję.

  https://www.youtube.com/watch?v=NORsI7nF8dY

 3. adambiernacki 27.03.2023 21:28

  Ten groźny przestępca jest dowodem naszej słabości.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.