Białoruś nie potrzebuje broni jądrowej ani mobilizacji

Opublikowano: 17.02.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2022

Białoruś nie potrzebuje strategicznej broni jądrowej, ponieważ nie zamierza uderzyć w Stany Zjednoczone ani inne państwa — powiedział na spotkaniu z dziennikarzami w czwartek 16 lutego prezydent republiki Aleksandr Łukaszenko, cytowany przez agencję informacyjną BelTA.

„Nie potrzebujemy strategicznej broni. Nie zamierzamy zabijać Amerykanów ani odpalać rakiet atomowych z terytorium Białorusi. […] Nie zamierza uderzać w Amerykę ani nawet w kraje europejskie. A taktyczna broń jądrowa — o tym właśnie mówimy, że te samoloty, które mogą przenosić taktyczną broń jądrową, zostały przygotowane” — powiedział Łukaszenko.

Przypomniał, że gdy kierował Białorusią, broń jądrowa została stamtąd wycofana pod naciskiem USA. «Mieliśmy najnowocześniejsze [systemy] Topol-M. Najbardziej zaawansowana broń stacjonowała u nas. Wycofaliśmy je w zamian za gwarancje Amerykanów, Europejczyków i Rosjan, że nigdy nie naruszą naszej suwerenności i niezależności, nigdy nie zastosują wobec nas sankcji gospodarczych» — zaznaczył Łukaszenko.

„Tam jest napisane. Oni [zachodni politycy] plują na to, depczą po tym, stosują wobec nas sankcje. Duszą nas gdzie tylko się da, naruszając ten traktat” — podkreślił szef państwa. Według niego, gdyby Białoruś „miała tę broń atomową, to by tak nie mówiła». «Tak więc wszyscy rozumieją tylko siłę” — zauważył prezydent.

Między innymi Łukaszenko zapewnił, że republika nie zamierza ogłaszać mobilizacji, w związku z czym Białorusini mogą żyć absolutnie spokojnie. „Pracowaliśmy i pracujemy. Nasi wojskowi pełnili służbę i nadal ją pełnią. Nie ogłaszaliśmy żadnej mobilizacji i nie zamierzamy tego robić” — powiedział.

Źródło: pl.News-Front.info


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. replikant3d 17.02.2023 18:58

    Jeden z nielicznych trzeźwo myślących…reszta w ,,amoku,,…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.