Będą strzelać do Palestyńczyków rzucających kamieniami

Opublikowano: 20.09.2015 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 542

Dwa miesiące temu Izrael zatwierdził specjalną ustawę, która pozwala ostro ukarać każdego Palestyńczyka za rzucanie kamieniami – “terrorysta” może trafić za kratki nawet na 20 lat. Wygląda jednak na to, że przepisy te są niewystarczające. Premier Benjamin Netanjahu zapowiedział, że żołnierze IDF będą mogli znacznie częściej używać ostrej amunicji.

Plany wprowadzenia kolejnych przepisów pojawiły się po śmierci 64-letniego Alexandra Levlovitza, mieszkańca Izraela który zginął w niedzielę w Jerozolimie. Samochód w którym się znajdował został obrzucony kamieniami, co było przyczyną jego śmierci. Netanjahu powiedział, że należy powstrzymać Palestyńczyków za wszelką cenę.

Wśród przepisów które izraelski premier chce zatwierdzić, mowa jest o wprowadzeniu wysokich kar pieniężnych dla rodziców, których dzieci brały udział w zamieszkach. Znacznie bardziej radykalnym krokiem jest pozwolenie żołnierzom IDF na użycie ostrej amunicji. Palestyńczycy rzucający kamieniami są traktowani jak uzbrojeni ludzie i porównywani do tych, którzy używają koktajli mołotowa, ładunków wybuchowych lub fajerwerków.

Autorstwo: John Moll
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.