Azerbejdżan zniszczył obiekt wojskowy Armenii

Opublikowano: 15.07.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 728

Ministerstwo Obrony Azerbejdżanu poinformowało o zniszczeniu obiektu wojskowego i sprzętu wojskowego Sił Zbrojnych Armenii w części granicy w stronę Tovuzu. „Podczas walk w kierunku regionu tovuzkiego 14 lipca kolejny obiekt wojskowy Sił Zbrojnych Armenii, twierdza kompanii, został zniszczona przez celny ogień naszych jednostek” – powiedział Sputnikowi szef służby prasowej pułkownik Vagif Dargyakhly.

Dargyakhly powiedział również, że „w wyniku działań podjętych w celu stłumienia działań bojowych wroga sprzęt wojskowy Sił Zbrojnych Armenii został zniszczony przez celny ogień naszych jednostek”. Ministerstwo Obrony Azerbejdżanu zamieściło na swojej stronie internetowej kadry z nagrania z operacji.

Starcie, które rozpoczęło się 12 lipca na armeńsko-azerbejdżańskiej granicy, trwa trzeci dzień w sąsiednich regionach Tovuz i Tavush, które graniczą również z Gruzją i znajdują się kilkaset kilometrów od nieuznawanego Górskiego Karabachu, gdzie sytuacja jest spokojna.

W miejscu ostrzału znajdują się posterunki wojskowe rozmieszczone w pobliżu miejscowości Movses. Według Baku zginęło 11 azerbejdżańskich żołnierzy, w tym generał. Strona armeńska poinformowała o śmierci dwóch oficerów i dwóch żołnierzy i pięciu rannych.

Azerbejdżan i Armenia obwiniają się nawzajem za ostrzały. Wiele krajów i organizacji międzynarodowych wyraziło zaniepokojenie sytuacją na armeńsko-azerbejdżańskiej granicy i wezwało strony do dialogu. MSZ Rosji oświadczyło, że jest gotowe pomóc Baku i Erewanowi w ustabilizowaniu sytuacji.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o