Aresztowano członków gangu podejrzanych o handel ludźmi

Opublikowano: 19.10.2018 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1748

Polscy funkcjonariusze aresztowali czterech członków gangu, który zajmował się handlem ludźmi w Wielkiej Brytanii. Aresztowani do dwaj mężczyźni i dwie kobiety.

Aresztowania dokonali policjanci z Wrocławia, którzy od dłuższego czasu rozpracowywali przestępczą działalność podejrzanych o handel ludźmi osób. Zatrzymani mężczyźni mieli 22 i 31 lat, a kobiety 26 i 28 lat. Prokuratura już postawiła im zarzuty, a wrocławski sąd zalecił areszt na 3 miesiące.

Polscy śledczy ustalili, że aresztowane osoby należały do zorganizowanej grupy przestępczej specjalizującej się w handlu ludźmi na terenie Wielkiej Brytanii. Przypuszcza się, że działalność grupy przypada na lata 2015 – 2016, a ofiarami przestępców byli prawdopodobnie tylko Polacy. Grupa działała tak jak inne, które zajmowały się tym samym procederem.

Ofiarom wybieranym w Polsce oferowano dobrze płatną pracę, którą przestępcy mieli zapewnić im po przyjeździe do Wielkiej Brytanii. Na miejscu ofiarom zabierano dokumenty i zarobione pieniądze, a pozostawiano jedynie drobne kwoty. W 2016 roku o przestępczym procederze dowiedziała się brytyjska policja, która ustaliła, że ofiarami polskich bandytów padło przynajmniej 14 obywateli Polski. Współpraca policji polskiej i brytyjskiej zaowocowała zatrzymaniami. Do aresztu trafili już pomysłodawcy całej akcji i przywódcy grupy. Pierwsza z zatrzymanych osób otrzymała karę 7 lat więzienia.

Grupa działała podobnie jak inne podobne gangi handlujące ludźmi. Ofiary były wybierane przez wyspecjalizowane osoby, które odnajdywały ludzi mających problemy życiowe i przede wszystkim finansowe. Często byli to ludzie ubodzy nie znający języka angielskiego, co utrudniało im zwrócenie się o jakąkolwiek pomoc w Wielkiej Brytanii. Mimo licznych zatrzymań zarówno przez policję brytyjską jak i polską wciąż dochodzi do przypadków handlu ludźmi, którzy skuszeni dobrymi zarobkami wpadają w sidła przestępców.

Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Radek 20.10.2018 09:56

    Z tytułu wynika, że są to członkowie gangu i to wiadomo, ale są podejrzani o handel ludźmi. Powinno być “podejrzanych o bycie członkami gangu handlującego ludźmi”.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.