Antyterroryści w domu osoby poszukiwanej za brak maseczki

Opublikowano: 27.10.2023 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 4948

W Sowinie (woj. opolskie) doszło do strzelaniny. Do drzwi mężczyzny, który był ścigany listem gończym za nienoszenie maseczki podczas pandemii, zapukali kontrterroryści. Brzmi jak żart, ale to całkiem poważna informacja dotycząca zdarzenia, które mogło mieć tragiczny finał.

W Sowinie na Śląsku Opolskim mundurowi zapukali do drzwi mężczyzny, który był poszukiwany po to, by odbyć karę pozbawienia wolności. Co zrobił ten mężczyzna, że państwo polskie domaga się umieszczenia go w areszcie? Otóż nie nosił maseczki w czasie pandemii.

Gdy Krzysztof M., 39-latek, o którym mowa, zrozumiał, że policjanci go „dopadli”, zabarykadował się w domu. Dodatkowo zaczął grozić funkcjonariuszom bronią, a potem mówić o wysadzeniu domu w powietrze. Na miejsce przybył negocjator policyjny i kontrterroryści.

W pewnym momencie poszukiwany mężczyzna otworzył ogień w stronę policjantów. „Warto podkreślić, że jego intencje nie zostały zrealizowane jedynie dlatego, że policjanci zdołali ukryć się za tarczami balistycznymi” – przekazał prokurator Stanisław Bar, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Opolu.

Mężczyzna został pochwycony i usłyszał zarzuty dotyczące nielegalnego posiadania broni palnej, uprawy konopi oraz posiadania marihuany. Dodatkowo odpowie także za nienoszenie maseczki, które było przyczyną pojawienia się u niego policji. „Po zaostrzeniu przepisów, za zarzucane Krzysztofowi M. przestępstwa grozi kara nie mniej niż 10 lat więzienia do kary dożywotniego pozbawienia wolności” – przekazał prokurator w rozmowie z TVN24.

M. do winy się nie przyznaje i utrzymuje, że strzelał w obronie własnej, bo policjanci go zaatakowali.

Autorstwo: SG
Na podstawie: TVN 24
Źródło: Nczas.info


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6 komentarzy

 1. Admin WM 27.10.2023 13:45

  Miał kiepskiego adwokata, lub żadnego, skoro skazali go na więzienie za „niemanie” maseczki. A teraz wpadł po uszy.

 2. Kazma 27.10.2023 15:19

  Skoro służby “zaatakowały” go za nie wykonanie bezprawnego nakazu noszenia naryjnika, to słusznie bronił się, nawet jeżeli to była broń posiadana nielegalnie, użył jej w obronie swojego miru domowego i w obronie swoich prawdziwych praw przed służbami działającymi jak przestępcy skoro przyczyna była bezprawna. Powinien koniecznie jeżeli ma tylko taką możliwość wejść w posiadanie danych osobowych wszystkich osób biorących udział w ataku łącznie z prokuratorem, czy sędzią, który wydał taki nakaz. W niepodległej Polsce wszyscy oni staną przed sądem i zostaną skazani za terroryzm wobec zwykłych ludzi i dożywotnio pozbawieni możliwości wykonywania zawodów publicznych.

 3. Irfy 27.10.2023 16:27

  @Admin
  Nie sądzę, żeby chodziło tylko o samo “nienoszenie szmaty”. Ja jej nie nosiłem wcale, przez całą tę zapchloną plandemię. Owszem, jakieś babiny z syndromem ormowca czasem coś tam poburczały, czasem też miałem spięcia z różnymi cieciami, którzy akurat poczuli moc. Ale wystarczyło sobie wyrobić pewne przyzwyczajenia, żeby żyć zupełnie normalnie. A mówimy tutaj o stolicy.

  W dziurze takiej jak te Sowice albo nawet w Opolu na pewno nie było aż takiej histerii jak w dużych miastach. Więc pewnie było tak, że gościa skazali za nienoszenie szmaty plus za to, że dał w łeb komuś, kto go o to nagabywał. Albo coś w tym guście. Tyle że jakby TVN, który jest źródłem tej wiadomości, podał, że typa skazali za chuliganerkę plus za nienoszenie szmaty, to nikt by na to nie zwrócił uwagi. Ale jak uwypuklili to nienoszenie, to od razu wielkie zainteresowanie.

  Za to teraz ma konkretnie przechlapane. Bo mu pewnie zasuną nielegalne posiadanie broni, najchętniej w zbiegu z usiłowaniem zabójstwa, plus jeszcze jakieś stawianie oporu i uniemożliwianie czynności służbowych w połączeniu z atakiem na funkcjonariusza publicznego. Po czym dadzą odstraszający wyrok, taki pod nową władzę. Tę tworzoną przez dawną opozycję, która w kwestii covidowego zamordyzmu była znacznie bardziej radykalna od gangu prezesa.

 4. replikant3d 27.10.2023 16:30

  Kazma, pomarzyć…w tej republice ,,bananowej,, nikt się nie przejmuje konstytucją czy prawami obywatelskimi. Nowy rząd w tej kwestii NICZEGO nie zmieni bo to ta sama ,,nacja,, Bandyci w mundurach mają obecnie ,,raj,, i raczej to się nie zmieni…Każdej władzy są potrzebne ,,psy łańcuchowe,, i nikt się ich nie pozbędzie…

 5. Dobroca 27.10.2023 18:20

  Krzysztofie, Polaku! Gdyby to ode mnie zależało, miałbyś nazwę ulicy w każdym mieście powyżej 100 tys. mieszkańców. Dziesięć lat pierdla za brak szmaty na twarzy, no no no. Szczęśliwie ode mnie zależy tyle, ile papieru toaletowego zużywam. Więc wiedz jedno. Polacy Ci nie pomogą, nawet żyletki i bułki do więzienia Ci nie podeślą. Przynajmniej nie te 90 procent głosujących za NWO i zasiekami na naszych wschodnich granicach. Gdyby takich jak Ty była większość, nasze dzieci żyłyby w wolnym kraju, bez szmat, okupacyjnej armii, hord przesiedleńców, cyfrowej inwigilacji, polskojęzycznych dziennikarzy, lekarzy i polityków etc. Niestety, większość zdecydowała inaczej, a nam pozostało ten wybór uszanować. Myślę, że zdążę dożyć czasów, gdy nasze nastoletnie córki/wnuczki będą dostawały identycznym jak kiedyś do wojska obwieszczeniem wezwanie na pierwszy raz. I pewnie owe 90 procent otumanionych i egoistycznych „Polaków” z chęcią je powierzy w obleśne łapska. Przykro mi. Bywaj zdrów i nie licz na zrozumienie wśród rodaków.

 6. Kazma 28.10.2023 16:44

  replikant3d,
  Napisałem “w niepodległej Polsce” i to jest moje marzenie, do którego zapewne nie dożyję ale życzę tego moim dzieciom i/lub następnym pokoleniom. 🙁

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.