Antykremlowskie protesty nie ustają

Opublikowano: 20.12.2011 | Kategorie: Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 578

Około 5 tysięcy osób uczestniczyło 18 grudnia w Moskwie w wiecu przeciwko fałszerstwom wyborczym, do jakich miało dojść podczas niedawnych wyborów parlamentarnych. Zorganizowała go Komunistyczna Partia Federacji Rosyjskiej.

Lider ugrupowania Giennadij Ziuganow, przemawiając do zebranych oświadczył, że tak nieuczciwych wyborów Rosja nie widziała przez ostatnie 20 lat. Domagał się ukarania winnych. “Żądamy powołania w Dumie Państwowej komisji, która zajmie się wyjaśnieniem faktów fałszerstw wyborczych” – powiedział.

Demonstracja odbyła się pod hasłem “O uczciwe wybory”. Jej uczestnicy krytykowali rządzącą partię Jedna Rosja i jej polityków. Wznoszono okrzyki “Putin do dymisji”. Nad zebranymi powiewały czerwone flagi byłego ZSRR, będące jednocześnie symbolem KPFR.

Demonstracje i mityngi organizowane na mniejszą skalę odbyły się w kilku innych rosyjskich miastach: Petersburgu, Omsku i Iżewsku. Dzień wcześniej w Moskwie miał również miejsce wiec partii „Jabłoko”. To kontynuacja protestów opozycji, która nie godzi się z wynikami wyborów do Dumy Państwowej. Na 24 grudnia w Moskwie planowany jest ponadpartyjny wiec o uczciwe wybory.

17 grudnia Zjazd Komunistycznej Partii FR oficjalnie wystawił kandydaturę Giennadija Ziuganowa na marcowe wybory prezydenckie. Będzie to już czwarty start Ziuganowa w wyborach prezydenckich. Dotychczas zajmował on zawsze drugie miejsce. Zjazd wybrał go jednogłośnie. Ziuganow zapowiedział, że w przypadku wygranej doprowadzi do przedterminowych wyborów parlamentarnych w przyszłym roku.

Z prezydenckiego wyścigu już na starcie odpadł radykalny opozycjonista Eduard Limonow, założyciel Partii Narodowo-Bolszewickiej, obecnie jeden z liderów niezarejestrowanego ruchu Inna Rosja.

Opracowanie: Waldemar Chamala
Źródło: Lewica


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. gabriel 20.12.2011 14:00

    USA mąci nadal ale nie będzie żadnej wojny. Miała być już kilkanaście razy a nawet próbowano zacząć. Każda głowica jądrowa była “paraliżowana” i ich cały system, ilekroć chcieli zniszczyć świat. Nie dowiesz się o tym z TV. I wiedzą o tym, że należy udawać stan przedwojenny. Wiedzą też, że napotkali niezmienialne prawa wszechświata, a to im zakazuje niszczyć planetę, której zniszczenie dosięgło by swymi konsekwencjami inne światy. Dotarki do granicy, której nie mogą przekroczyć. Wyczerpali limit swe zbrodniczej działalności…

  2. forest 20.12.2011 21:15

    obys mial racje skrzydlaty…

  3. hybrid 20.12.2011 21:22

    gabriel obys mial racje, ale nie uzyja glowic poki maja system monetarny i HAARP to im wystarczy zeby zawladnac calym swiatem

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.