Andrzej Duda ratyfikował zdradę stanu?!

Opublikowano: 16.10.2020 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 3068

Andrzej Duda podpisał w czwartek 15 października, ustawę o ratyfikacji umowy między Polską a Stanami Zjednoczonymi o wzmocnionej współpracy obronnej – informuje Kancelaria Prezydenta. Tym samym umowa podpisana 15 sierpnia przez polskiego ministra obrony Mariusza Błaszczaka i sekretarza stanu USA Mike’a Pompeo ostatecznie wchodzi w życie.

Podpis prezydenta był formalnością. Wcześniej ustawę upoważniającą prezydenta do ratyfikowania umowy przyjął Sejm 230 głosami PiS, 125 głosami KO, 5 głosami posłów PSL-Kukiz ’15, dwoma głosami posłów niezrzeszonych oraz głosem posła Roberta Kwiatkowskiego z Lewicy. Pozostali obecni na sali parlamentarzyści socjaldemokratycznego klubu wstrzymali się od głosu. Przeciw było 11 przedstawicieli Konfederacji, 1 poseł PSL-Kukiz ’15 oraz dwoje przedstawicieli KO. Senat nie wniósł poprawek do ustawy.

Nic więc już nie stoi na przeszkodzie, by jeszcze w bieżącym miesiącu właśnie w Polsce utworzono Wysunięte Dowództwo V Korpusu Sił Lądowych USA, czyli dowództwo amerykańskich sił wchodzących w skład tzw. wschodniej flanki NATO. Będzie mieć ono swoją siedzibę w Poznaniu. Otwarto również drogę do dalszego zwiększania liczby amerykańskich żołnierzy stacjonujących w Polsce – do ok. 5500 osób. Będzie też możliwa organizacja na terytorium naszego kraju jeszcze większych niż do tej pory amerykańskich manewrów. W umowie czytamy bowiem, iż polskie władze ułatwią Amerykanom w tym celu dostęp zarówno do terenów publicznych, jak i samorządowych czy prywatnych. Kompleksy wojskowe i tereny, z których Amerykanie będą korzystać stale, Polska również będzie udostępniać bezpłatnie. Również to Warszawa pokryje koszty wyżywienia żołnierzy i paliwa do ich pojazdów oraz dorzuci się do kosztów magazynowania broni i sprzętu.

Amerykanie w teorii będą podlegać polskiej jurysdykcji karnej, ale z jednym znaczącym wyjątkiem: nie będzie to dotyczyło czynów popełnionych na służbie, co otwiera pole do działania w ten sposób, by jednak nie dać polskiemu wymiarowi sprawiedliwości szansy zająć się konkretną sprawą.

Szacuje się, że obecność Amerykanów na terytorium Polski będzie kosztowała rocznie 500 mln zł.

Wydawałoby się, że w dobie pandemii Warszawa ma znacznie poważniejsze wydatki, choćby na służbę zdrowia. Przedstawiciele rządu są jednak zachwyceni widokami na przyszłość. – W Polsce będzie więcej żołnierzy USA – cieszy się na Twitterze Mariusz Błaszczak, zapewniając, że właśnie zwiększyło się bezpieczeństwo i Polski, i całego NATO.

Autorstwo: Małgorzata Kulbaczewska-Figat
Źródło: Strajk.eu

Komentarz „Wolnych Mediów”

Z „Kodeksu karnego”:

„Art. 127. Zamach stanu. § 1. Kto, mając na celu (…) oderwanie części obszaru (…) podejmuje w porozumieniu z innymi osobami działalność zmierzającą bezpośrednio do urzeczywistnienia tego celu, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 10, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.”

Polscy politycy zrzekli się na rzecz USA jurysdykcji nad częścią terytorium Polski i oddali je USA. Na terenach baz USA w Polsce rządzą Amerykanie – naruszono integralność Polski.

„Art. 129. Zdrada dyplomatyczna. Kto, będąc upoważniony do występowania w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej w stosunkach z rządem obcego państwa lub zagraniczną organizacją, działa na szkodę Rzeczypospolitej Polskiej, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.”

Ktoś ma wątpliwości, że sprowadzenie do Polski na zasadach „okupacyjnych” obcych wojsk nie podlegających rozkazom polskich władz i utrzymywanych finansowo przez polskiego podatnika nie jest działaniem na szkodę Polski? Zwłaszcza, że obcych żołnierzy na służbie, a więc gdyby wydano im rozkaz walki z Polakami, nie będzie obowiązywało polskie prawo.


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

9 komentarzy

 1. beth 16.10.2020 09:37

  co tu komentować !

 2. Foxi 16.10.2020 09:52

  Zamknę to w starym, wojskowym powiedzeniu: “fundujemy Amerykanom wódkę, konserwy i dziwki bez przerwy.”
  Więcej o masakrowaniu Polski tu:
  https://www.youtube.com/watch?v=KMakZHRmxXI

 3. Wolfman 16.10.2020 10:46

  Kolejnymi krokami będzie zmniejszanie WP i uzupełnianie kadr policji obywatelami z Ukrainy? I co dalej?

 4. Kaczor3333 16.10.2020 11:50

  “Wydawałoby się, że w dobie pandemii Warszawa ma znacznie poważniejsze wydatki” Pan Dworczyk odpowiada: “…nie powinno być problemów z poniesieniem kosztów przez Warszawę, najbogatsze z polskich miast.” Przyciśniemy Polaków i będzie dla amerykanów. Wszyscy powinni być zadowoleni, a zwłaszcza Wujek Sam.

 5. edek 16.10.2020 13:17

  Krzyżacy+, kolejna wspaniała nicjatywa PISu.
  Jak dobrze pójdzie, to jeszcze będzie II Wojna Światowa+ (czyli III) z Białorusią i Rosją.

  Po prostu, prostymi słowami Panie i Panowie: ZDRADA!

 6. Łukasz Enki 16.10.2020 19:53

  Polacy nie zasługują na swoje państwo. Udowadniaja to od zawsze.

 7. robi1906 16.10.2020 20:18

  Łukasz Enki, przestań tak pisać i wybij takie myślenie ze swoj poliniackiej głowy.
  Raz, nie ma drugiego tak wytresowanego narodu.
  Dwa, i to aż przez 3 nienawistne siły, czyli: Szwaby,zydy-Chazary……
  a zresztą kim ty jesteś bym to tłumaczył, po raz dziesiąty???.
  Będziesz mi jak Aida tłumaczył, że Polak to dziad?.
  Ostatni raz ci odpuszczam.

 8. Fenix 17.10.2020 08:58

  Wolni ludzie , rząd wyeksportować na front ! Walkę się wygrywa cudzymi rękami , igraniem ich życiem. A władza się uzurpuje , zniewolonych głosami.

 9. wert 17.10.2020 17:16

  To na wypadek,gdyby polski naród powstał i chciał powiesić kilku zdrajców oddających kraj pod rząd światowy……
  Nie lękajcie się.Ten naród nie jest już zdolny nawet do sprzeciwienia się sprzątaczce,która pieje,że nie masz kagańca.Nie jest potrzebne amerykańskie wojsko kurduplowi jak jaruzelskiemu w tamtym stanie wojennym.Na ten obecny zniewieściały narodek wystarczy skundlona,sprzedajna ZOMOlicja.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.