Amerykanie w Polsce z szerokim immunitetem

Opublikowano: 24.06.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1378

Dzisiaj w Waszyngtonie odbędzie się spotkanie prezydentów Polski i Stanów Zjednoczonych, Andrzeja Dudy i Donalda Trumpa. Już teraz za pośrednictwem mediów można zapoznać się ze szczegółami ich ustaleń. Z doniesień wynika między innymi, że w Polsce nie tylko jeszcze bardziej zwiększona zostanie amerykańska obecność wojskowa, ale dodatkowo obcy żołnierze będą posiadali większy immunitet niż ma to miejsce choćby w Niemczech i Japonii.

Rząd Prawa i Sprawiedliwości oraz Zjednoczonej Prawicy za punkt honoru obrał sobie sprowadzenie większej liczby amerykańskich żołnierzy. Między innymi z tego powodu Duda podczas wizyty Trumpa w lipcu 2017 roku połechtał jego nabrzmiałe ego, proponując wówczas, aby główna baza wojsk USA została nazwana „Fortem Trump”. Podczas jutrzejszej wizyty głowy państwa w Ameryce dopięte mają zostać szczegóły dotyczące tych kwestii.

Według informacji przekazanych przez „Dziennik Gazetę Prawną”, niemal na pewno kontyngent amerykańskich żołnierzy będzie dwukrotnie większy niż wcześniej zakładano, a dodatkowo do naszego kraju trafi dowództwo na szczeblu korpusu. Poza tym do Polski zostanie przeniesionych trzydzieści samolotów F-16.

Gazeta twierdzi ponadto, że w praktyce ustalono już zasady stacjonowania w Polsce żołnierzy z USA. Mają oni zostać objęci specjalnym immunitetem, którego zakres będzie na tyle duży, że wojskowi z Ameryki będą mieli większą autonomię niż miało to miejsce w Niemczech czy Japonii. Ponadto rozmówcy „Dziennika Gazety Prawnej” przyznają, iż większość kosztów stacjonowania obcej armii w naszym kraju zostanie poniesiona przez polski budżet.

Na podstawie: GazetaPrawna.pl
Autorstwo: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 5, średnia ocena: 3,40 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

7
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
kopydlok
Użytkownik
kopydlok

Mam nadzieję, że TVPiS będzie o tym fakcie informować szeroko, a wyborcy wyciągną wnioski przy urnie. Zdrajca, zdrajca po trzykroć zdrajca!

dagome12345
Użytkownik
dagome12345

Śmieszy mnie kontekst wszystkich tych artykułów mówiących o stosunkach Polsko Amerykańskich gdzie w podtekście jest ukryty przekaz jakoby strona Polska miała na cokolwiek wpływ.
Gdy amerykanie każą skakać to w naszej gestii jest tylko pytanie – jak wysoko.
Nigdy to nie miało znaczenia jaka partia rządzi w PL czy to SLD czy to PIS.
Każą trzymać arabów w kiejkutach? to ich trzymamy…
Każą nam uczestniczyć w jakiś bezsensownych wojnach na drugim krańcu świta-jedziemy…
Każą nam kupić zestawy Patriotów, które i tak będą przez nich kontrolowane -kupujemy..
Każą na kupić zasyfiałe piaskiem F-16 uzbrojone w rakiety do , których nie dają nam kodów startowych – kupujemy…
Każą nam kupić bezsensowne z punktu widzenia strategii wojskowej F-35 nad którymi nawet polski pilot nie będzie miał pełnej kontroli-kupujemy….

dfg
Użytkownik
dfg

Tego typu newsy zalatują na kilometr ruską propagandą. Nawet jeśli prawdą jest to, o czym mówi artykuł, to z pewnością dużej większości ludzi brak jest wiedzy o całym kontekście tych decyzji. A trudno jest oceniać fakty nie mając wiedzy. To podatny grunt na kształtowanie opinii społeczeństwa, z czego skrupulatnie korzystają różni agenci wpływu i inne podobne organizacje. Stąd właśnie newsy tego typu (choć nie upieram się, że akurat ten ma taki cel, a nie jest przypadkowy). Podchodzę do takich wiadomości z dużym dystansem.

radical3dom
Użytkownik
radical3dom

Zaprosili bandycką szjkę na pochybel tutejszej ludności i jeszcze im za to zapłacą, znajdźcie mi większą patologię w innym kraju na świecie!

radical3dom
Użytkownik
radical3dom

@dfg
Agentura też rozsyła plotki jakoby amerykanie pojechali do krajów arabskich. Przeciez ich tam nie ma. Przecież ruska agentura trąbi na boki że amerykańskie CIA sponosrowało i organizowało al kaidę. To też ruskie trole piszą jakoby amerykanie torturowali wcześniej przez siebie zrobionych arabskich terrorystów. Na szczęście jest jedyna praworządna i prawdomówna agencja prasowa(w zasadzie to 4 ale pieją jak jedna i mają jednego właściciela)które stoją na straży prawdziwych informacji. I pamiętajcie, to niczyja wina tylko rosji, po co ruscy pchają sie w stronę swoich granic, tylko niepokoją pokojowe wojska amerykańskie rozstawione dookoła.

Urnelius
Użytkownik
Urnelius

Śmierć najemników nic nie kosztuje. Możemy sprzedać kraj Niemcom za darmo, ale Amerykanom za wojska. Zwróćcie uwagę na ułożenie wojsk. Oni nie są przeciw Rosji, tylko przeciw Niemocom. Chce się autonomii Śląska, by go uzależnić i wchłonąć do Niemiec. Pod PO pewnie by przeszło, teraz są tam Amerykanie i jakimś trafem temat ucichł.