Ameryka nakłada „cło imigracyjne”

Opublikowano: 01.06.2019 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 761

Wczoraj na granicy Stanów Zjednoczonych z Meksykiem zatrzymano rekordową liczbę imigrantów, którzy chcieli nielegalnie dostać się na amerykańskie terytorium. Z tego powodu amerykański prezydent Donald Trump postanowił nałożyć cła na meksykańskie towary, aby zmotywować swojego południowego sąsiada do zatrzymania fali migracyjnej z państw Ameryki Łacińskiej.

To właśnie gospodarz Białego Domu poinformował za pośrednictwem „Twittera”, iż amerykańska policja graniczna aresztowała w czwartek największą jak do tej pory grupę nielegalnych cudzoziemców, czyli dokładnie 1036 osób. Zdecydowały się one niezgodnie z prawem przekroczyć granicę w okolicy meksykańskiego miasta El Paso w środkowej części amerykańsko-meksykańskiej granicy.

Według Trumpa właśnie z tego powodu przelała się fala goryczy, stąd zdecydował się on nałożyć cła na towary importowane z Meksyku. Według niego władze tego kraju od miesięcy nie robią nic w kierunku zatrzymania fali imigrantów z Gwatemali, Hondurasu czy Salwadoru. Dopóki więc nie poradzą sobie z tym problemem będzie on co miesiąc podwyższał ten podatek, aż osiągną one poziom 25 proc.

Meksyk uważa podobne działania za katastrofalne dla swojej gospodarki, zaś na zapowiedzi Trumpa z niepokojem zareagowały również amerykańskie indeksy giełdowe oraz azjatyckie rynki. Prezydent Andrés Manuel López Obrador twierdzi z kolei, że samo hasło „Make America Great Again” jest niebezpiecznie, ponieważ solidarność i braterstwo powinny triumfować ponad granicami narodowymi.

Na podstawie: Breitbart.com, TheGuardian.com
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.