Ameryka nakłada „cło imigracyjne”

Opublikowano: 01.06.2019 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 506

Wczoraj na granicy Stanów Zjednoczonych z Meksykiem zatrzymano rekordową liczbę imigrantów, którzy chcieli nielegalnie dostać się na amerykańskie terytorium. Z tego powodu amerykański prezydent Donald Trump postanowił nałożyć cła na meksykańskie towary, aby zmotywować swojego południowego sąsiada do zatrzymania fali migracyjnej z państw Ameryki Łacińskiej.

To właśnie gospodarz Białego Domu poinformował za pośrednictwem „Twittera”, iż amerykańska policja graniczna aresztowała w czwartek największą jak do tej pory grupę nielegalnych cudzoziemców, czyli dokładnie 1036 osób. Zdecydowały się one niezgodnie z prawem przekroczyć granicę w okolicy meksykańskiego miasta El Paso w środkowej części amerykańsko-meksykańskiej granicy.

Według Trumpa właśnie z tego powodu przelała się fala goryczy, stąd zdecydował się on nałożyć cła na towary importowane z Meksyku. Według niego władze tego kraju od miesięcy nie robią nic w kierunku zatrzymania fali imigrantów z Gwatemali, Hondurasu czy Salwadoru. Dopóki więc nie poradzą sobie z tym problemem będzie on co miesiąc podwyższał ten podatek, aż osiągną one poziom 25 proc.

Meksyk uważa podobne działania za katastrofalne dla swojej gospodarki, zaś na zapowiedzi Trumpa z niepokojem zareagowały również amerykańskie indeksy giełdowe oraz azjatyckie rynki. Prezydent Andrés Manuel López Obrador twierdzi z kolei, że samo hasło „Make America Great Again” jest niebezpiecznie, ponieważ solidarność i braterstwo powinny triumfować ponad granicami narodowymi.

Na podstawie: Breitbart.com, TheGuardian.com
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o