Ameryka atakuje Ubera i Lyfta

Opublikowano: 16.07.2020 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 778

Prokurator generalna Massachusetts oskarża Ubera i Lyfta o łamanie obowiązujących w tym stanie praw pracowniczych, m.in. dotyczących płacy minimalnej i zwolnień chorobowych. To kolejny stan USA, który chce zrównania praw kierowców tych firm z prawami innych pracowników.

Stanowa prokurator generalna Maura Healey wystosowała oświadczenie, w którym stwierdza, iż Uber i Lyft zbudowały swoje warte miliardy dolarów interesy, całymi latami odmawiając swoim kierowcom podstawowych przywilejów i zabezpieczeń pracowniczych. O sprawie pisze portal Pulshr.pl.

Pozew w sprawie naruszania prawa pracy stanu Massachusetts przez start-upy złożono w sądzie w Suffolk. Stan Massachusetts stara się ponadto o wymuszenie na drodze sądowej uznania kierowców zatrudnianych w ramach tzw. gig economy za pracowników. Podobna sprawa toczy się również na wschodnim wybrzeżu USA w Kalifornii w związku z uchwalonymi tam nowymi przepisami.

Lyft wydał oświadczenie, w którym stwierdził, że zmiana kwalifikacji kierowców nie sprawi jeszcze, że „zostaną zatrudnieni jako pełnoprawni pracownicy”, sugerując zwolnienie części z nich.

Źródło: NowyObywatel.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.