Ameryka atakuje Ubera i Lyfta

Opublikowano: 16.07.2020 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 96

Prokurator generalna Massachusetts oskarża Ubera i Lyfta o łamanie obowiązujących w tym stanie praw pracowniczych, m.in. dotyczących płacy minimalnej i zwolnień chorobowych. To kolejny stan USA, który chce zrównania praw kierowców tych firm z prawami innych pracowników.

Stanowa prokurator generalna Maura Healey wystosowała oświadczenie, w którym stwierdza, iż Uber i Lyft zbudowały swoje warte miliardy dolarów interesy, całymi latami odmawiając swoim kierowcom podstawowych przywilejów i zabezpieczeń pracowniczych. O sprawie pisze portal Pulshr.pl.

Pozew w sprawie naruszania prawa pracy stanu Massachusetts przez start-upy złożono w sądzie w Suffolk. Stan Massachusetts stara się ponadto o wymuszenie na drodze sądowej uznania kierowców zatrudnianych w ramach tzw. gig economy za pracowników. Podobna sprawa toczy się również na wschodnim wybrzeżu USA w Kalifornii w związku z uchwalonymi tam nowymi przepisami.

Lyft wydał oświadczenie, w którym stwierdził, że zmiana kwalifikacji kierowców nie sprawi jeszcze, że „zostaną zatrudnieni jako pełnoprawni pracownicy”, sugerując zwolnienie części z nich.

Źródło: NowyObywatel.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o